Wakacje z rysunkiem i malarstwem

W wakacje nie tylko sama zabawa, ale też nauka. Odpoczynek z kursem rysunku i malarstwa, który prowadzi przez całe wakacje pani Eliza Pawlak – nauczycielka plastyki. Jesteśmy już na półmetku i jest czym pochwalić się. Uczniowie naszej szkoły z klas I-IV aktywnie zapoznają się z narzędziami rysunkowymi, z rodzajami farb i kredek oraz tym….jak używać abecadła plastycznego.

Rozpoczęliśmy od cieniowania. Ołówkiem i węglem nadaliśmy przestrzennego wyglądu martwej naturze. Za pomocą farb wycieniowaliśmy kubek. Uczyliśmy się już perspektywy malarskiej oraz rysowania budynku z zastosowaniem perspektywy zbieżnej. Efekty? Dużo śmiechu przy rozcieraniu węgla, ubrudzone palce i nosy oraz ciekawe plastyczne prace. Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

Kliknij, aby obejrzeć prezentację