Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

15-IMG_442224 czerwca uczniowie ostatni raz przed wakacjami pojawili się w szkole. Dla uczniów klas ósmych był to ostatni dzień w grębkowskiej podstawówce.
Uroczystość rozpoczęła się od występu szkolnego chóru Bravura, który zaśpiewał piosenki, dzięki którym został wyróżniony Srebrnym Pasmem na przeglądzie chórów szkolnych. Potem nastąpiła prezentacja uczniów z najlepszymi wynikami w nauce w klasach IV-VII. Pani dyrektor Grażyna Sawicka wręczyła, bardzo licznej w tym roku grupie, świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Trójka uczniów otrzymała dyplomy za wzorową frekwencję. Zaprezentowali się również uczniowie, którzy uzyskali wyróżnienia w konkursie “Kangur matematyczny”, oraz w organizowanym przez szkolną bibliotekę konkursie “Czytam z klasą”. Miłą niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski: nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali upominki – kubeczki wypełnione słodkościami.
Dalsza część uroczystości poświęcona była ósmoklasistom. Jak co roku, w pełnej skupienia i powagi atmosferze, ósmoklasiści przekazali pieczę nad sztandarem szkoły uczniom klasy siódmej. Pięknie odtańczonego przez absolwentów poloneza publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Przyszedł czas na wręczenie wyróżnień, nagród, świadectw ukończenia szkoły. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców. Pani dyrektor wręczyła Listy Gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy wyróżniali się swoimi osiągnięciami i aktywnością szkolną, podziękowała również rodzicom, którzy z zaangażowaniem wspierali pracę szkoły.
Przyszła pora na pożegnania: ósmoklasiści piosenką i wierszem pożegnali podstawówkę, z kolei przedstawiciele klasy siódmej skierowali słowa pożegnania do absolwentów, życząc im powodzenia w nowych szkołach.
Akademia zakończyła się uroczystym ślubowaniem ósmoklasistów.
Naszym absolwentom życzymy sukcesów w kolejnych etapach  życia, a wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu:)