Wyjazd na sztukę teatralną do seminarium

We wtorek 12 listopada br. uczniowie klas: VI, VII i VIII w liczbie 42 osób wraz z opiekunami: p. dyrektor Grażyną Sawicką, p. wicedyrektor Anetą Miklaszewską, p. Ewą Kałuską oraz ks. Karolem Biardzkim udali się na wycieczkę do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Bogami będziecie”, który wystawili klerycy III roku studiów seminaryjnych. Zanim jednak zasiedliśmy na widowni, zwiedziliśmy monumentalny gmach naszej diecezjalnej uczelni wyższej, kształtującej przyszłych kapłanów. Uczniowie i opiekunowie z zainteresowaniem słuchali historii seminarium, jak również byli pod wielkim wrażeniem piękna i ogromu tego budynku.

W warszawskim kinie i w teatrze

Część uczniów kl. 6a,7,8a,8b – 29.10.2019r.– wspólnie z paniami: Marleną Osmólską i Magdaleną Maksymiak – wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Obejrzeliśmy w Cinema City amerykański film fantasy „Czarownica 2” produkcji Walt Disnay Pictures i Roth Films.

Po wizycie w kinie udaliśmy się do teatru Studio Buffo by obejrzećkultowy już musical „ Metro”, którego prapremiera odbyła się prawie 30 lat temu - 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

11 listopada - uroczystości gminne

Gminne uroczystości rocznicowe miały miejsce 11 listopada. Rozpoczęły się mszą w grębkowskim kościele, po czym poczty sztandarowe poprowadziły licznie zgromadzonych mieszkańców na plac przy krzyżu pomniku. Tu, przy akompaniamencie i śpiewie Hymnu Polski, nastąpiło wciągnięcie sztandaru na maszt. Po przemówieniu Pana Wójta uczestnicy uroczystości przeszli do świetlicy, aby obejrzeć występy uczniów
ze szkół w Grębkowie, Kopciach i Trzebuczy.

Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

7 listopada obejrzeliśmy w naszej szkole niezwykle wzruszające widowisko przygotowane przez nauczycieli i uczniów klas drugich
w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Drugoklasiści bez słów przedstawili trudną, 123-letnią, historię niewoli,
walki o wolność i wreszcie radosny moment odzyskania przez Polskę niepodległości. Widzowie ze wzruszeniem śledzili występy
małych artystów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Na koniec akademii trójka uczniów: Weronika Kuzak, Antonina Miklaszewska i Stanisław Miklaszewski wykonali dwa utwory przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły brawa towarzyszące schodzącym ze sceny artystom.

Warsztaty u Pani Małgorzaty Pepłowskiej

Uczniowie naszej szkoły w październiku odwiedzili pracownię twórczyni ludowej p.Małgorzaty Pepłowskiej, gdzie wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonywali kwiaty z bibuły.

Pani Małgorzata Pepłowska jest jedną z  najbardziej znanych twórczyń ludowych w powiecie węgrowskim. Artystka zajmuje się m.in. tkactwem dywanów dwuosnowowych, wycinankarstwem z opłatka, wytwarzaniem rekwizytów obrzędowych

Wycieczka do Siedlec.

22 października klasy pierwsze wybrały się na film pt.: "O Yeti!" . Kolejnym etapem wyprawy była Kręgielnia Factory gdzie odbywały się warsztaty pieczenia pizzy oraz gra w kręgle. Na koniec dzieci posiliły się swoją autorską pizzą i z pełnymi brzuchami, i z dobrym humorem wróciły do szkoły.

Dary jesieni

Prezentujemy efekty pracy uczniów w ramach kółka przyrodniczego. Praca przebiegała pod hasłem "Dary jesieni".

« 1 z 3 »