Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przebiegało zupełnie inaczej... Bez uroczystej akademii, radosnego gwaru zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów i rodziców. Uczniowie poszczególnych klas odbierali świadectwa w ciszy, z zachowaniem 2-metrowego dystansu społecznego, w obowiązkowych maseczkach i rękawiczkach. Tym razem koronawirus Covid 19 napisał scenariusz zakończenia roku... 26 czerwca 2020 roku naszą szkołę opuściło 37 absolwentów. Życzymy wszystkim dostania się do wymarzonej szkoły, sukcesów w nauce, sporcie, olimpiadach i konkursach. Rozwijania swoich pasji i realizacji planów i marzeń. I nie zapominajcie o nas - nauczycielach, pracownikach szkoły i młodszych koleżankach i kolegach z podstawówki! Powodzenia!!!
Joanna Cieplińska

Karnawałowe ostatki klas drugich

Kończył się karnawał..., więc ostatków czas zabawą uczcili dwie z grębkowskich klas.

Fruwały balony i światełek czar i różne postacie przybyły na bal.

Przybyli żołnierze, rycerze i staż, batman, terrorysta co ma skrytą twarz

I były Hiszpanki i księżniczki też, była Mikołajka, jaskiniowiec, jeż.

Jeszcze pani Wiosna przybyła na bal, przegoniła zimę hen, hen w siną dal.

Pięknie się bawiły dwie z grębkowskich klas na balu co kończył karnawału czas.

Dziećmi klas drugich opiekowały się wychowawczynie: p. Stanisawa Siennicka, p. Irmina Szymczakowska i p. Agnieszka Kowalczyk.

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora przygód misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.
Z tej okazji uczniowie klasy VI b przygotowali zajęcia z edukacji czytelniczej dla młodszych dzieci. Przedszkolaki nie tylko słuchali pięknego czytania, ale wzięli także udział w grach i zabawach zaproponowanych przez szóstoklasistów.

Bibliotekarze

Lekturowy zawrót głowy w klasie IV

Uczniowie klasy IV chętnie czytają lektury. Z zainteresowaniem biorą też udział w lekcjach literatury - ostatnio w cyklu zajęć poświęconych „Akademii Pana Kleksa”. Po przeczytaniu fragmentów lektury przygotowali przepis na wykonanie kleksów. Następnie wykonali kolorowe kleksy, z których powstały różnorodne obrazki. Wszyscy mieli dużo frajdy, z radością odkrywając symetrycznie odbite kształty. Uczniowie nadawali tytuły swoim "kleksom – obrazkom" oraz opowiadali o nich historyjki. Dzięki lekcji kleksografii dzieci chociaż na chwilę przeniosły się w magiczny świat Ambrożego Kleksa.
Na kolejnych zajęciach uczniowie wcielili się w postacie z książki Jana Brzechwy. W klasie pojawił się sam Pan Kleks, uczniowie akademii oraz postacie z zaprzyjaźnionych z nią bajek. Czwartoklasiści przygotowali ciekawe stroje i charakteryzację. Największy aplauz zdobył Bartek, który przepięknie i z detalami przebrał się za Ambrożego Kleksa. Zachwycili Wojtek, Daniel i Antosia w roli szpaka Mateusza; Dawid jako Adaś Niezgódka czy Kacper – Filip Golarz. Wszyscy świetnie się bawili do piosenek z filmu „Akademia Pana Kleksa”.
Iwona Patoka

« 1 z 8 »