Akademia wrześniowa 2019

Tegoroczna akademia wrześniowa nawiązała do ogólnopolskiej akcji "Przerwany marsz...". W 80-ta rocznicę wybuchu II wojny światowej Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej wystąpiła z inicjatywą symbolicznego dokończeniu przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

W uroczystej akademii wzięli udział wyjątkowi goście - reprezentanci pokolenia, które doświadczyło drugiej wojny światowej. Swoją obecnością zaszczycili nas również przewodniczący Rady Gminy Grębków - Pan Ireneusz Kowalski, sekretarz Gminy - Pani Ewa Trojanowska oraz skarbnik Koła ZBOWiD - Pani Danuta Dymek.

Klasa VIIIA na PIKNIKU EDUKACYJNYM w Jaworku

W dniu 5 września uczestniczyliśmy w Pikniku Edukacyjnym związanym z realizacją projektu Pszczeli Szlak. Organizatorem pikniku był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworku.

PROGRAM PIKNIKU:
Miodziospacer; Warsztaty plastyczne; Warsztaty wyrobu świec; Konkursy; Miodziokawiarenka; Niespodzianki; Promocja publikacji "Babcie były eko”.

Podczas pikniku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu powiatowego na hasło reklamujące ochronę pszczół. Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej klasy: MAGDALENA CZUMAJ.
Serdecznie gratulujemy.