Rok szkolny 2019/2020

„ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

Już od połowy listopada w naszej szkole trwała akcja pt. „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Ogłosił ją Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas. W ramach tej akcji była zbierana żywność dla osób potrzebujących w gminie Grębków. Przed świętami wolontariusze samodzielnie upiekli i ozdobili pierniczki, które pięknie zapakowane zostały dołączone do każdej świątecznej paczki. Hojność darczyńców przerosła oczekiwania wolontariuszy. Żywnością, wśród której był: cukier, maka, ryż, kasza, makaron, konserwy, słodycze, kawa, herbata itp. zostało obdarowane 20 rodzin z naszego terenu.

Agnieszka Kowalczyk

Przedświąteczne kolędowanie

Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły zebrali się, aby radośnie zaakcentować zbliżający się czas Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd to już tradycyjnie wspaniałe chwile integracji naszej szkolnej społeczności. Na koniec spotkania nie zabrakło życzeń  Pani Dyrektor Grażyny Sawickiej skierowanych do wszystkich zgromadzonych uczniów, pracowników i rodziców. Miłą niespodzianką były upominki wręczone nauczycielom przez uczniów - własnoręcznie upieczone i udekorowane świąteczne pierniki. Przedstawiciele społeczności szkolonej udali się również z życzenia mi do przyjaciół szkoły i instytucji z naszą szkołą współpracujących. 
Do klas zawitali "wysłannicy Świętego Mikołaja" z kolędą i słodkim poczęstunkiem.

Z wizytą w schronisku dla zwierząt

Dnia 19 grudnia młodzież należąca do Koła Przyrodniczego i Szkolnego Koła Cartitas, wraz ze swoimi opiekunami p. Moniką Sapiaską i p. Agnieszką Kowalczyk, udała się do miejscowości Sekłak, gdzie znajduje się Pogotowie dla Zwierząt. Zawieźli swoim czworonożnym przyjaciołom karmę.

Na miejscu zostali oprowadzeni przez wolontariuszy po całym schronisku. Dowiedzieli się, że zamieszkuje je około 100 psów i kilkanaście kotów. Chore zwierzęta są oddzielone od zdrowych i znajdują się w specjalnym szpitaliku, tam są leczone. Koty mają swoje pomieszczenie, które przypomina dom. Psy powitały grębkowską młodzież radosnym szczekaniem, niektóre łasiły się, prosząc w ten sposób o pogłaskanie i chwilę zabawy. W drodze powrotnej uczniowie stwierdzili, że będą kontynuować pomoc dla Pogotowia Ratunkowego dla Zwierząt w miejscowości Sekłak. A może ktoś zabierze jakiegoś czworonoga do domu...?

Agnieszka Kowalczyk

Mistrzyni Ortografii

2 grudnia 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu o tytuł Mistrza Ortografii.

W kategorii klas V – VI pierwsze miejsce zajęła Oliwia Komorowska,
a w kategorii klas VII – VIII na podium stanęła Julia Wawrynow.

5 grudnia odbył się  X Międzygminny Konkurs Ortograficzny w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z powiatu węgrowskiego i mińskiego.
Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica kl. VI b – Oliwia Komorowska, zajmując II miejsce. Przed Oliwią kolejne zmagania na szczeblu wojewódzkim. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !

« 1 z 6 »