Samorząd Uczniowski

Rok szkolny 2018/2019   –     II-gie półrocze

Życzenia Wielkanocne

 

IMG_2826 IMG_2828

W dzień Święta Wielkanocnego życzymy jaja smacznego.

Świąt pogodnych i radosnych oraz tchnienia wiosny!

Serdeczne życzenia na Wielkanoc składa wszystkim Pracownikom Szkoły oraz uczniom

Samorząd Uczniowski☺️ 

 

Akcja “dar Junior dla Seniora”

IMG_2855 IMG_2857 IMG_2860  IMG_2863

Informujemy, ze tegoroczna akcja zbiórki żywności zakończyła się przed świętami Wielkiejnocy.
Zakończyła się również akcja „Dar Juniora dla Seniora”. Zebrane produkty oraz pieniążki przekazane zostały za pośrednictwem księdza Roberta dla osób potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ta akcje
Liczymy również, iż w przyszłych akcjach weźmie udział większa liczba uczniów.
Serdecznie Zapraszamy.

 

Dzień Kobiet

IMG_2712-001
8 marca obchodziliśmy wspólnie Światowy Dzień Kobiet.
Wszystkie kobietki w naszej szkole świętowały Uśmiech
Otrzymały w tym dniu piękne życzenia od naszych wspaniałych Mężczyzn!!!
Również i Samorząd Uczniowski chciał uczcić to święto!

Społeczność szkolna otrzymała w tym dniu wiadomość multimedialną:
Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatków.
Z okazji Dnia Kobiet
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń
zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości z życia

Życzy Samorząd Uczniowski❤   (Prześlij dalej)

W klasach pojawiły się również życzenia na tablicach;-)Wszystkiego naj…..!

 

IMG_2661   Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują Harcerzom oraz Zuchom z Grębkowa za złożone życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej Życzymy Wam Wszelkiej pomyślności, wspaniałych harcerskich przeżyć, prawdziwych przyjaźni, satysfakcji z pełnionej służby oraz wytrwałości w drodze do doskonałości.

 

WalentynkiSamorząd szkolny świętował wraz z całą społecznością szkolną Walentynki jako dzień nie tylko MIŁOŚCI ale i PRZYJAŹNI.
Ten niezwykły dzień świętowaliśmy kolorem (czerwonym ;-)), pocztą Walentynkową, słodkimi podarunkami oraz gazetką szkolną.

Rok szkolny 2018/2019   –     I-sze półrocze

Sprawozdanie SU z działalności w pierwszym półroczu 2018/2019
Zbiórka żywności -informacja

Życzenia dla nauczycieli

Noc FilmowaDnia 14 grudnia 2018r. w piątek w godzinach 17.00 do 24.00 odbyła się w ramach innowacji szkolnej „Noc Filmowa” zorganizowana przez panie: Marlenę Laskowską, Bożenę Gołoś, Iwonę Pasemik i Annę Głuchowską. Celem organizacji Nocy Filmowej było: promowanie kreatywnego spędzania czasu wolnego, doskonalenie kompetencji świadomego odbioru tekstu kultury, wzbogacenie swojej wiedzy filmoznawczej niezbędnej do pogłębionego odczytania filmu, wykorzystanie języka filmu w charakterze kontekstu pomocniczego i interpretacyjnego umożliwiającego pełniejsze zrozumienie motywów ludzkich zachowań, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, integracja społeczności szkolnej, promowanie zasad kulturalnego zachowania.W ramach niej uczniowie pod okiem nauczycieli obejrzeli dwa ciekawe filmy, które w trakcie omówili.Pierwszym obejrzanym filmem był: „Gwiazdy na ziemi” w reżyserii Amole Gupte oraz Aamira Khana 2007r. Tematem filmu są problemy dziecka cierpiącego z powodu dyslekcji. Chłopiec żyje w świecie marzeń, fantazji i przez to ma problemy z pisaniem i czytaniem oraz nie potrafi liczyć.Nikt nie umie mu pomóc, jest odrzucony przez klasę i staje się pośmiewiskiem. Nagle zaczyna się buntować i przestaje chodzić do szkoły. Zostaje wysłany do szkoły z internatem i jeszcze bardziej zamyka się w sobie. W końcu poznaje osobę, która go rozumie i chce mu pomóc.Drugim obejrzanym filmem był „Status Update” wyreżyserowany przez Scotta Speera z 2018r. Film opowiada o chłopaku, który zmienia miejsce, w którym dotychczas mieszkał, szkołę, wszystko jest dla niego nowe, czuje się bardzo niepewnie… Przez zbieg okoliczności spotyka człowieka, który odkrywa przed nim magiczną aplikację TyWszechświat. Ta aplikacja spełnia życzenia, dzięki niej staje się popularny i bardzo lubiany rozwiązuje wszystkie jego problemy… Czyżby?Opracowała: Julia Wawrynow

Wróżby andrzejkowe