Rok szkolny 2021/2022

Klasa szósta w Stajni Podsusze

W dniu 29 września uczniowie klasy 6 wyjechali na zajęcia integracyjne do Stajni do Podsusza. Tam zgłębiali wiedzę na temat pracy przy koniach, opieki nad nimi. Każdy spróbował swoich sił w jeździe konnej. Następnie odbyło się wspólne ognisko oraz zabawy.

Dzień Edukacji 2021

Z okazji Dnia Edukacji wiele pomysłowych i niezwykle smacznych niespodzianek przygotowali pracownikom naszej szkoły Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz uczniowie w kasach. Dziękujemy:)

Klasy czwarte w Warszawie

We wtorek 28.09.2021r. byliśmy na wycieczce w Naszej Stolicy!!!

Dzień głośnego czytania 2021

Święto Głośnego Czytania- to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świat nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m.in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze bądź filmy. W rolę czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele i uczniowie. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki.

My także zachęcamy Was do czytania książek i odwiedzania biblioteki.

"Myślę, więc nie śmiecę"
W trzeci weekend września odbyła się  28 akcja sprzątania świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi:  „Myślę, więc nie śmiecę”.
 Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska.
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła  do działań na rzecz lokalnego środowiska.
W klasach starszych odbyła się gra zespołowa, której treść dotyczyła danych liczbowych z raportu ubiegłorocznej akcji. Na godzinach wychowawczych uczniowie obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej. Wykonali prezentacje multimedialne dotyczące ochrony środowiska.
Uczniowie klasy siódmej: Damian, Dawid i Igor przeprowadzili wywiad z lokalnym ekologiem Panem Henrykiem.
Pan Henryk od 17 lat jest ekologiem i należy do organizacji ,,Ekoland" - stowarzyszenia producentów żywności metodami ekologicznymi.
Ekolog opowiedział jak dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci i  jak zostać przyjacielem przyrody.
Wywiad został nagrany i zaprezentowany na forum klasy.
Uczniowie klasy piątej przyłączyli się do akcji terenowej. Zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki wyruszyli zbierać śmieci w okolicach naszej szkoły.
Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, czas zrobić porządek nie tylko w naturze, ale i w naszych głowach.

Opiekunowie koła przyrodniczego.