Dzień Matki - Folder

Z okazji Dnia Matki został ogłoszony konkurs plastyczny i literacki "Opowiem Wam o mojej Mamie". Zadaniem uczestników było namalowanie portretu mamy i napisanie o niej wierszyka lub krótkiej prozy. Pomysłodawczynią konkursu jest pani Eliza Pawlak - nauczycielka plastyki. Przy okazji akademii związanej ze świętem Mam, zostały rozdane folderki, w których pani Eliza przedstawiła wyłonione w konkursie najlepsze prace.

Perspektywa i światłocień

Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie uczą się rysować przestrzeń. Zaczęli od prostych ćwiczeń z perspektywy, takich jak rysowanie sześcianu i szachownicy. Następnymi, trudniejszymi ćwiczeniami było rysowanie w perspektywie i światłocieniu kul rozrzuconych w przestrzeni, oraz rysunki z natury takich przedmiotów jak jabłko, klocek, butelka. Zapraszam do oglądania efektów ćwiczeń.

Sześcian i szachownica w perspektywie

Kapliczki

Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczycielki plastyki pani Elizy Pawlak wykonali na zajęciach piękne kapliczki. Materiałem były butelki po napojach i plastelina. Szóstoklasiści świetnie sprostali zadaniu, co widać na załączonych zdjęciach.

Warsztaty rysunku i malarstwa - Proszew 2016

Na początku września młodzi artyści z kółka plastycznego wzięli udział w warsztatach z rysunku i malarstwa, które odbyły się z okazji Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Proszewie. Dzieła dzieci można było oglądać wraz z dziełami profesjonalnych artystów na wystawie poplenerowej.

W galerii - uczniowie przy pracy.

« 1 z 2 »