Rok szkolny 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny. Jak zwykle przy okazji tego wydarzenia pani dyrektor Grażyna Sawicka nagrodziła uczniów, którzy od września do czerwca pracowali najsumienniej. Dwudziestu jeden uczniów klas IV-VI otrzymało nagrody książkowe, najlepszym z nich pani dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem. Zebrani na uroczystości goście poznali nazwiska laureatów konkursów pozaszkolnych. Zostały wręczone nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Gminną za najlepsze wyniki w czytelnictwie. 

Po części oficjalnej klasy szósta i trzecia A wprowadziły zebranych w wakacyjny klimat. Na początku w krótkiej scence i słowami piosenki uczniowie przypomnieli jak rozważnie i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Potem było już tylko harcerskie, obozowe, żeglarskie śpiewanie, a na koniec entuzjastyczny okrzyk: WAKACJE, mamy WAKACJE!!! 

Lekcja o bezpieczeństwie - przed wakacjami...

22 czerwca naszą szkołę ponownie odwiedził Funkcjonariusz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie pan Adam Kaczmarczyk. Lekcja z panem Adamem odbyła się w przededniu wakacji, toteż najważniejszym jej tematem było bezpieczeństwo w czasie dwóch wolnych od nauki miesięcy. Nasz gość cierpliwie wyjaśniał jak korzystać z letnich przyjemności, jakie zachowania mogą być niebezpieczne. Przypomniał również jak się należy zachować, gdy jesteśmy świadkiem wypadku.
Panu Adamowi dziękujemy, że po raz kolejnych zgodził się poświęcić uczniom naszej szkoły swój wolny czas.

Wycieczka rowerowa klasy czwartej

W ostatnim tygodniu szkolnym uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni, pani Ewy Kałuskiej i pani Bożeny Gołoś wybrali się na wycieczkę do Suchej.Wszyscy czwartoklasiści otrzymali tego dnia karty rowerowe, więc mogli podróżować na rowerach. Na miejscu czekało ich mnóstwo atrakcji: zwiedzanie skansenu, przejażdżka bryczką i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Do szkoły wrócili nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. 

Konkurs Piosenki Religijnej

12 czerwca 2017r. odbył się VIII Konkurs Piosenki Religijnej w Szkole Podstawowej w Górkach Grubakach, w którym uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grębkowie oraz dwie koleżanki z SSP w Wyszkowie pod opieką p. Hanny Żółkowskiej- Koper.

Nasz zespół reprezentowały uczennice: Antonina Miklaszewska z klasy I i Julia Topolska z klasy VI.
Antosia zaśpiewała piosenkę pt. "Gdy klęczę przed Tobą" przy pięknej grze na skrzypcach oraz akompaniamencie gitary w wykonaniu Stanisława Miklaszewskiego z klasy IV.

Julia Topolska przy grze na organach, zaśpiewała przecudne "Ave Maria" oraz pieśń pt. "Modlitwa Esmeraldy".

Nasza silna grupa, w dwóch kategoriach wiekowych zdobyła I MIEJSCE.

Zwycięzcą konkursu w kategorii klas I-III została Antonina Miklaszewska oraz Julia Topolska- w kategorii klas IV- VI.

Miło nam również było, że nasza koleżanka Magda Kuryłek z klasy III ze szkoły w Wyszkowie zdobyła II miejsce.

Uczestnicy konkursu mieli okazję usłyszeć także dziewczęta z naszego gimnazjum: Olę Roguską, Igę Roguską, Martynę Madziar i Julię Sprzonczak, które (poza konkursem) zaśpiewały trzy piosenki przy akompaniamencie gitar. Swoim występem wzbudziły wiele emocji i gromkich braw.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom za zaproszenie nas na ten konkurs, mimo iż jesteśmy z innej diecezji i dekanatu. Wspólnie mogliśmy śpiewem chwalić Imię Boże oraz poznać kolegów
i koleżanki z okolicznych szkół.

Hanna Żółkowska Koper

Karta rowerowa 2017

Jak co roku uczniowie kolejnej czwartej klasy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Czwartoklasiści najpierw pisali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Kolejnym zadaniem było przejechanie po torze rowerowym. Sprawdzana była umiejętność jazdy wąską ścieżką, zmiany kierunku, bezpiecznego zatrzymania się, sygnalizowanie zmiany pasa ruchu przez wyciągnięcie ręki. 

"Wisła - Królowa Polskich Rzek"

7 czerwca uczniowie klasy Va zaprezentowali krótką ale wymowną inscenizację prezentującą największą z polskich rzek - Wisłę. W ten sposób uczniowie zaakcentowali, że rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Kilka tygodni wcześniej zostały ogłoszone konkursy: uczestnicy mogli przygotować plakat lub prezentację multimedialną związane tematycznie z Wisłą. Uczennice klas piątych: Gabriela Klukowska i Natalia Polkowska otrzymały w tym konkursie wyróżnienie.
Przy okazji apelu pani Monika Skórka ogłosiła również wyniki konkursu czytelniczego. W roku szkolnym 2016/2017, w kategorii klas I-III puchar otrzymała klasa II. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa Vb.

Wycieczka maluchów do Warszawy

05.06.2017r. uczniowie klasy 0 i klasy I byli na wycieczce w Warszawie. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli musical pt. „Królowa Śniegu”, pełen efektów specjalnych i wspaniałej gry aktorskiej. Następnie mieli okazję poszaleć w Fun Parku Digiloo. Sala zabaw zrobiła na uczniach niesamowite wrażenie, ale dwie godziny, to było za krótko by zmęczyć naszych podopiecznych.

« 1 z 8 »