Wizyta robocza w Wiedniu

Jesteśmy w Erasmus + !!!!

Nasza szkoła przystąpiła do programu Erasmus+. Program, do którego należymy zatytułowany jest „Artystyczna podróż po Europie”. Koordynatorem projektu w szkole jest nauczycielka języka angielskiego – Ewa Kałuska. Oprócz naszej szkoły w podróż „wybrały się” szkoły z Barcelony (Hiszpania), Wiednia (Austria), Savonlinny (Finlandia) oraz Rygi (Łotwa).

W listopadzie odbyło się w Wiedniu robocze spotkanie nauczycieli, w którym szkołę z Grębkowa reprezentowały: dyrektor zespołu – Grażyna Sawicka i wicedyrektor ds. szkoły podstawowej – Aneta Miklaszewska. Na spotkaniu ustalono terminy wizyt nauczycieli oraz uczniów w poszczególnych krajach. W ostatnim tygodniu kwietnia planowany jest wyjazd ośmiorga dzieci   nauczycieli ze szkoły w Grębkowie do Barcelony. Dzieci wezmą udział   muzycznych, plastycznych i tanecznych prowadzonych przez nauczycieli z Hiszpanii.

Spotkanie w Wiedniu odbywało się w miłej atmosferze. Oprócz spotkań roboczych był czas na wymianę doświadczeń, długie rozmowy o systemach oświaty w różnych krajach, zwiedzanie szkoły, pracowni oraz zwiedzanie pięknego miasta i jego zabytków, m.in.: Katedrę św. Stefana , Pałac Schӧnbrunn, Ratusz. Uczestnicy programu doświadczyli muzycznej różnorodności podczas koncertu w Wiedeńskiej Sali Koncertowej – Konzerthaus. Była też okazja do zwiedzania jedynej w Europie manufaktury szklanych kul „snow globe” (figurki zatopione w śnieżnych, szklanych kulach) i muzeum, oraz robienia zakupów na Christkindlmarkt – adwentowych kiermaszach, które trwają od połowy listopada do Wigilii.

Oprócz pracy, zwiedzania i innych, można było popróbować smaków wiedeńskich potraw, które z pewnością uczestnicy programu zapamiętają na długo.

Wiedeń jest pięknym, wartym zobaczenia miastem. Wszystko przed Wami – Drodzy Uczniowie!