2014/2015

Malowanie drzew

czerwiec 2015

14 czerwca uczestnicy kółka plastycznego wzięli udział w akcji artystycznej "Malowanie drzew". Akcja ta miała miejsce przy okazji Mistrzostw Polski w Powożeniu, które odbyły się w posiadłości Ireneusza i Natalii Kozłowskich w Jagodnem. Pierwszy raz dzieci malowały na tak nietypowym materiale jak drzewa. Jak zwykle było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Graffiti

maj-czerwiec 2015

Majowo - czerwcowe zajęcia poświęcone były sztuce graffiti. Uczniowie dowiedzieli się, że graffiti to sztuka ulicy, malowanie symbolicznych obrazów, znaków, napisów, których zadaniem jest przekazać przechodniom konkretną treść. Graffiti to nie wulgarne napisy napisane byle jak na murze. Dzieci nie miały możliwości malowania swoich dzieł na ścianach. Zrobiły to na dużych arkuszach szarego papieru, za pomocą farb plakatowych i flamastrów. Każdą pracę tworzyła kilkuosobowa grupa.

Stoliki jak nowe

kwiecień 2015

Technika decoupage bardzo zainteresowała młodych artystów z kółka plastycznego. Gdy zostały poproszone o ozdobienie ławek w bibliotece szkolnej, oczywiste było, że zrobią to za pomocą tej techniki. Zabawy było co niemiara, chęci do pracy jeszcze więcej, szczególnie, że nie na co dzień można legalnie malować i obklejać ławki w szkole. Aby zobaczyć efekty zapraszam do szkolnej biblioteki.

Świątecznie

marzec 2015

Przed Świętami Wielkanocy młodzi artyści wykonali świąteczne dzieła. Są to tworzone za pomocą bibuły oraz kredek i farb, na kartkach z bloku, kosze wielkanocne. Dzieci wykonały też koguciki z wytłaczanek .

Martwa natura

marzec 2015

Martwa natura to temat wielu obrazów namalowanych przez wielkich artystów. Uczestnicy kółka plastycznego też postanowili zmierzyć się z tym tematem. Dla wielu z nich było to pierwsze malowanie z natury.

Decoupage 2015

marzec 2015

Do kółka plastycznego dołączyło troje nowych dzieci. Zajęcia z nimi są w innym terminie i wykonują inne prace. Na początek ozdobili talerze techniką decoupage.

"Jak się widzę tak się maluję"

luty 2015

Lutowe koło plastyczne odbyło się pod hasłem "Jak się widzę tak się maluję". Uczniowie na szarym papierze odrysowali swoje sylwetki, a następnie w ich konturach umieścili swoje wizje siebie. Młodzi artyści mieli za zadanie pokazać siebie takich, jak sami się widzą. Niekoniecznie fizycznie podobnych, ale siebie ze swoich marzeń.

« 1 z 2 »