Rok szkolny 2018/2019

Pasowanie pierwszoklasistów 2018

Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych na uroczystości ślubowania. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Nie bez wzruszenia słuchaliśmy w ich wykonaniu Hymnu Szkoły i Hymnu Państwowego. Brawo pierwszoklasiści! Życzymy Wam, aby osiem lat w naszej szkole wypełniło się owocną nauką, wspaniałą zabawą i Waszymi sukcesami.

admin

Wycieczka rowerowa klasy VIIa

W ostatni piątek września uczniowie klasy VIIa wybrali się na wycieczkę rowerową . Pod opieką i czujnym okiem nauczycieli pokonali trasę z Grębkowa do Nowej Suchej i Kopci. Celem naszej wyprawy było zapalenie znicza na pomniku poświęconym pamięci Tadeusza Kościuszki. Pomnik ten znajduje się na rozstaju dróg na kopcu usypanym przez tutejszą ludność. Przez lata górkę przez mieszkańców nazywano ,,Kościuszką". Dopiero 3 maja 2002 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika pamięci wielkiego Polaka.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego, które znajduje się w Nowej Suchej. Głównym obiektem tego zespołu jest modrzewiowy dwór wzniesiony w 1743r. z inicjatywy Ignacego Cieszkowskiego kasztelana litewskiego.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika. Oczami wyobraźni przenieśliśmy się w odległe czasy. Dzięki licznym rysunkom, rzeźbom i przedmiotom sztuki użytkowej poczuliśmy charakter i klimat polskiego dworu szlacheckiego.
Podczas wyjazdu nie zabrakło wspólnego ogniska i zabaw integracyjnych. Po mile spędzonym czasie wróciliśmy do szkoły, planując kolejny wspólny rowerowy wypad.

Monika Sapiaska

,, Akcja – segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”

24 września 2018r. nasi uczniowie wzięli udział w jubileuszowej akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie klasy Va przygotowali przedstawienie dotyczące segregacji odpadów. Przedstawienie miało na celu wykształcenie umiejętności prawidłowego segregowania odpadów i kształtowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska. Ukazało również rolę recyklingu w ochronie zasobów przyrody.

Uczniowie z klasy VIIa wykonali ulotki dotyczące segregowania odpadów, które rozdawali społeczności szkolnej i mieszkańcom Grębkowa. Wyruszyliśmy ulicami Grębkowa z hasłami promującymi segregację odpadów. Pozbieraliśmy również śmieci na terenie naszej miejscowości ( których nie było zbyt dużo).

Akcja Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

DZIECI SEGREGUJCIE ŚMIECI!

Monika Sapiaska

Dzień pisania listów

9 października przypada jedno ze świąt wyjątkowych - Dzień Pisania Listów. Uczniowie klasy trzeciej postanowili uczcić ten dzień. Każdy uczeń napisał list do wylosowanej przez siebie osoby z klasy, zaadresował kopertę i wrzucił do klasowej skrzynki pocztowej. Najtrudniejsze okazało się nie napisanie listu, ale oczekiwanie na "pocztę". Najwięcej emocji towarzyszyło otwieraniu listów. Wielu spośród uczniów robiło to po raz pierwszy w życiu. Od razu pojawił się również pomysł, by na otrzymany list odpisać. To był bardzo interesujący dzień.

Anna Wyszogrodzka

Gromada zuchowa będzie liczniejsza?

W piątek, 5 października odwiedził naszą szkołę Pan Arkadiusz Boziński. Spotkał się z uczniami naszej szkoły, by przybliżyć zasady zuchowe i harcerskie. Nauczył uczniów kilku pląsów i zabaw zuchowych. Opowiedział o tym, co będzie się działo na zbiórkach. Swoim optymizmem i zapałem zachęcił kolejnych kandydatów do harcerstwa.

Anna Wyszogrodzka

Dzień Tornistra

1 października, w Dzień Tornistra, uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie jak ważne jest odpowiednie pakowanie plecaka do szkoły. Rozmawiali o rzeczach niezbędnych, takich jak podręczniki, zeszyty, piórnik, czy strój na w.f. Zastanawiali się, co jeszcze powinno znaleźć się w plecaku - woda, drugie śniadanie.Wybrali również rzeczy, których być nie powinno,np. podręczniki niepotrzebne na dany dzień. Uczniowie uświadomili sobie, że właściwe pakowanie tornistra, to również dbanie o zdrowie.

Anna Wyszogrodzka

Wizyta Pana Policjanta

 W ramach wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego naszą placówkę odwiedził funkcjonariusz policji. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego - klasa 0 a i 0b.

Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy w policji, jak również przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, na przejściach dla pieszych oraz utrwaliły znaczenie znaków drogowych .

Pan Policjant przypomniał o konieczności noszenia odblasków oraz zwrócił uwagę na zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

« 1 z 2 »