Owoce w szkole

iko_ows

Program “Owoce w szkole” koordynowany jest przez Agencję Rynku Rolnego. Jego głównymi celami są trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, a w szczególności zwiększenie ilości spożywanych przez nie owoców i warzyw, a także popularyzowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach.

Jesteś tym co jesz! Jak ważne jest zdrowe odżywianie każdy wie!

Dlatego uczniowie klas I-III już od 2011 roku uczestniczą w programie “Owoce w szkole”. Dwa lub trzy razy w tygodniu każde dziecko dostaje porcję witamin i składników odżywczych w postaci owoców lub warzyw. Są to najczęściej smaczne jabłka, gruszki i marchewka. Wśród otrzymywanych produktów bywają również rzodkiewki, słodka papryka oraz soczki owocowe i warzywne.

Mamy nadzieję, że te zdrowe nawyki staną się dla naszych uczniów zwyczajem na całe życie.