18cze/18

Informacja dla rodziców

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grębkowie informuje, że w dniu 21 czerwca 2018r (czwartek) zajęcia lekcyjne będą skrócone do godz. 12:10. Autobusy szkolne będą sukcesywnie odwozić dzieci. Rodziców, którzy dowożą dzieci prywatnym samochodem prosimy o wcześniejsze ich odebranie.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018:
• Przedszkole – 21 czerwca 2018r. (czwartek), godz. 13.15,
• Klasy gimnazjalne – 22 czerwca 2018r. (piątek), godz.9.00.
• Szkoła Podstawowa – 22 czerwca 2018r (piątek), godz. 12.00

Uroczystości odbędą się na sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy rodziców!!!

15cze/18

Klasa druga w Siedlcach

IMG_17076 czerwca klasa II wyjechała na wycieczkę. Bardzo dużo pozytywnych emocji wzbudził pierwszy punkt programu, czyli wizyta w Wiosce Indiańskiej w Grali. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, takich jak terenowy tor przeszkód, strzelanie z łuku, przeciąganie liny; malowali twarze w indiańskie wzory, tańczyli indiańskie (i nie tylko indiańskie) tańce, skakali na bardzo dziwnym „dmuchawcu”. Były również zabawy z chustą animacyjną, a na koniec pyszny poczęstunek i kiełbaski z grilla. Nikomu nie chciało się wyjeżdżać, ale na uczniów czekał dalszy ciąg programu, czyli ciekawy film pt. „Futrzaki ruszają na ratunek” w Novekino Siedlce. Ale dopiero na koniec wycieczki była atrakcja, na którą czekali wszyscy uczestnicy – wizyta w Planetarium „Niebo Prusa” w I Liceum Ogólnokształcącego im B. Prusa w Siedlcach. Pasjonat astronomii i uczeń mgr Sławomira Mielnickiego, nauczyciela fizyki, wprowadził nas w tajniki gwiazd, gwiazdozbiorów i planet. Drugoklasiści zasypali go gradem pytań, byli bardzo zaciekawieni. Wizyta zakończyła się wpisaniem do księgi gości i wspólnym zdjęciem.
Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Grębkowa.

Anna Wyszogrodzka

14cze/18

Szanowni Rodzice

Prosimy o zapoznanie się z pismem. Zgodnie z prośbą umieszczoną w piśmie, szkoła robi rozpoznanie zapotrzebowania na świadczenie stomatologiczne.
Rodziców zainteresowanych ofertą prosimy o zgłaszanie się do wychowawców klas do czwartku 21.06.2018r.

 

Pismo Starostwa Powiatowego w Węgrowie:   czytaj tutaj

08cze/18

Szkolny Konkurs „Mam talent”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Wielu naszych uczniów jest bardzo uzdolnionych, niektórzy mają swoje pasje, hobby nieznane bliżej szkolnej społeczności. Okazją do ich prezentacji był szkolny konkurs  „Mam Talent”, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole 15 maja. Konkurs zorganizowany przez gazetkę szkolną „Gimpresska” ma  na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie i nie tylko uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, talenty i uzdolnienia.  Nie zabrakło wokalistów, instrumentalistów, recytatorów, tancerzy  oraz dzieci uzdolnionych sportowo. Konkurs zakończył występ pani Agnieszki Kowalczyk, która niezwykle barwnie opowiedziała „Bajkę o złodzieju”.  Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo  towarzyszącej tremy  wszyscy spisali  się świetnie,  wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Jury w składzie: pani wicedyrektor Elżbieta Frączek, nauczyciel muzyki i zajęć artystycznych p. Hanna Żółkowska-Koper oraz przedstawicielka zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej, uczennica kl. VII Justyna Karczewska, wyłoniło najbardziej uzdolnionych. Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Miejsce I – Zuzanna Sasim

Miejsce II – Klaudia Karaś

                – Maja Brewczyńska

Miejsce III – Jagoda Klukowska

                  – Nina Redek

KATEGORIA KLASY „O” – III

Jury przyznało tylko Miejsce I, które zajęły  Ex aequo:

– Antonina Miklaszewska (kl. II)

– Amelia Czumaj i Emilia Polkowska (kl. 0 a)

– Laura Pachnik i Oliwia Sasim (kl. I)
– Weronika Nykiel (kl. 0 b)

– Oliwia Drabarek (kl. 0 b)

KATEGORIA KLASY IV-VIII

Miejsce I – Duet: Angelika Topolska i Wiktoria Dymek (kl. IV a)

               – Gracjan Matusik (kl. V )

Miejsce II – Duet: Julia Sasim i Wiktoria Namięta (kl. IV a)

Miejsce III – Duet: Nikola Łazińska i Oliwia Więch (kl. IV a)

KATEGORIA DOROŚLI

Miejsce I – p. Agnieszka Kowalczyk

 

Wszystkim uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. W czasie najbliższego apelu szkolnego otrzymacie dyplomy i upominki. Zaprezentowaliście się wspaniale. Musimy pamiętać, że w każdym z nas drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok.

Iwona Patoka

 

 

04cze/18

List Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci

KRUSSzanowni Rolnicy, drogie Dzieci,

wiosenny kalendarz obfituje w ważne daty: 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, 26 maja – Dzień Matki,
1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Ojca. To szczególne dni, podczas których przypominamy
sobie, jak istotne są więzi z najbliższymi, jak ważną komórką społeczną jest rodzina oraz jak jej prawidłowe funkcjonowanie
wpływa na całe społeczeństwo. To rodzina zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przygotowuje dziecko do samodzielnego
i odpowiedzialnego życia, pielęgnuje tradycję i przekazuje najważniejsze wartości.
W Polsce szczególną rolę w kształtowaniu właściwych postaw dzieci na wsi odgrywają rodzinne gospodarstwa rolne, w których
wiedzę oraz szacunek dla pracy i ziemi przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Czytaj cały list tutaj

31maj/18

1 czerwca – DZIEŃ DZIECKA!

 

 blog_foto_DZIEN-DZIECKA_wpis images (1) pobrane

Kochane Dzieci!

W dniu Waszego Święta życzymy,

aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,

każdy dzień był fascynującą przygodą

i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Niech się spełniają Wasze marzenia

i niech nie opuszcza Was chęć rozwijania pasji i talentów.

31maj/18

Życzenia i kwiaty dla Mam

IMG_7810 — kopiaZ kilkudniowym opóźnieniem dzieciaki z całej szkoły podstawowej zebrały się na sali gimnastycznej, aby śpiewać piosenki, recytować wierszyki, tańczyć i składać życzenia zgromadzonym licznie Mamom. Wśród gości nie zabrakło również Tatusiów, których święto dopiero za miesiąc. Również do nich dzieci kierowały swoje życzenia. Część artystyczną przygotowali najmłodsi uczniowie i zerówkowicze pod czujnym okiem swoich nauczycielek.

admin

Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 2 wykonali na komputerze piękne laurki. Zapraszamy do obejrzenia obrazków w galerii.

Ania