23lut/18

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” – 2018

W dniu dzisiejszym, odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii klas IV-VI wzięło w nim udział 9 uczniów ze wszystkich podstawówek z  naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Grabarczyk i Julia Wawrynow z klasy VIB oraz Bartek Rudnicki z klasy VIA. Z radością informujemy, że dwójka z nich zakwalifikowała się do etapu powiatowego – Maja Grabarczyk zajęła I-sze miejsce, a Bartek Rudnicki miejsce II. Ostatecznie w eliminacjach powiatowych weźmie udział trzech uczniów z naszej szkoły – do Mai i Bartka dołączy Kacper Kałuski (uczeń klasy IVb). Kacper został zaproszony do udziału w turnieju powiatowym jako laureat zeszłorocznych eliminacji (reprezentował powiat na etapie wojewódzkim).

Miło mam również poinformować, że zeszłoroczny sukces Kacpra Kałuskiego został doceniony przez strażaków OSP w Polkowie Sagałach. Nasz uczeń otrzymał podziękowanie podpisane przez Wójta gminy Grębków pana Bogdana Dolińskiego oraz strój strażaka.

Już 6 marca nasi uczniowie wezmą udział w tegorocznych eliminacjach powiatowych. Życzymy im sukcesu i trzymamy kciuki!

14lut/18

Tanecznym krokiem pożegnaliśmy karnawał!

6AB1BB8D-3C6E-44E1-8292-61542DE172C813 lutego, ostatniego dnia tegorocznego karnawału, dzieci z oddziałów przedszkolnych „przemieniły się” w postacie z bajek, filmów, kreskówek, aby tańcami i zabawami pożegnać ten piękny czas. Przedszkolną salę ozdobiły kolorowe balony, w większości w kształcie serca- symbolu nadchodzących walentynek.

Były wesołe zabawy w parach, trójkach oraz kole

Były tańce i konkursy, harce i inne swawole.

Na drugi dzień dzieci wspominały karnawałowy bal.

S. Siennicka, A. Kowalczyk, M. Kąca, M. Wiechowska

20180213_111848[1]Uczniowie klas IV A i IV B, chociaż nie byli w Rio ani w Wenecji, to równie skocznie i wesoło uczcili ostatni dzień karnawału. Na minibalu nie zabrakło zabaw  z balonami, znanych rytmów i humoru. Lekcja tańca zaliczona na szóstkę!

Monika Skórka

14lut/18

Miłość, św. Walenty i  … książka ? Czemu nie!

20180214_124122[1] 20180214_134551[1]
Uczniowie, którzy dzisiaj wypożyczali książki w bibliotece szkolnej, otrzymali walentynkowe zakładki.
Uczniowie klasy IV B w dniu tego miłego święta czytali wzruszającą lekturę Jeanne-Marie Leprince de Beaumont pt. “Piękna i Bestia”, a wszyscy chętni, z klasą III B gimnazjum na czele własnoręcznie składali papierowe serduszka.
Monika Skórka
02lut/18

SZANOWNI PAŃSTWO!!

W II SEMESTRZE R. SZK. 2017/2018 NA TERENIE NASZEJ PLACÓWKI BĘDZIE FUNKCJONOWAŁ

PUNKT KONSULTACYJNY PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W WĘGROWIE.

W KAŻDĄ PIERWSZĄ  ŚRODĘ MIESIĄCA W GODZ. 9.00 -13.00

Z PORADY, KONSULTACJI PSYCHOLOGA LUB PEDAGOGA  SKORZYSTAĆ BĘDZIE MÓGŁ RODZIC, NAUCZYCIEL, UCZEŃ (ZA ZGODĄ RODZICA).

16sty/18

Jeszcze raz – Choinka Noworoczna w Grębkowie

IMG_6029W klimacie świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, 4 stycznia, w grębkowskiej podstawówce odbyła się Choinka Noworoczna. Kolędy zaśpiewane przez szkolny chór przeniosły wszystkich do Betlejem, do ubogiej stajenki, gdzie w żłóbku na sianie Maryja położyła Jezusa. Widzowie zebrani na sali gimnastycznej mogli znów poczuć tę przedziwną radość, którą niesie ze sobą cud narodzenia się Boga- Człowieka na ziemi. Uczniowie z oddziału przedszkolnego przy pomocy koleżanek z klasy czwartej wystawili „Jasełka”. Stajenkę ozdobiły świąteczne światełka. W stajence pojawiła się Święta Rodzina. Aniołowie zbudzili „Bosego Pastuszka” wskazując mu drogę do Betlejem. „Ze wschodu na wielbłądach” przyjechali Monarchowie przywożąc nowonarodzonemu cenne dary. Nie zabrakło szkolnych dzieci ze słodyczami, laurkami, serduszkami i piosenki:

Pozdrowiony bądź w Grębkowie Jezusie maleńki.

Pozdrowiony bądź tu w szkole najlepiej, najpiękniej.

Świeci gwiazda nad Grębkowem, tak jak nad Betlejem.

Przychodząc dajesz nam miłość, wiarę i nadzieję.

Dzień Babci i Dziadka przypada 21 i 22 stycznia, ale w grębkowskiej szkole świętuje się go zawsze przy okazji  Choinki Noworocznej. W tym roku dzieci także złożyły w tym dniu swym dziadkom życzenia. Wierszami i piosenkami wyraziły  im swoją miłość i wdzięczność. A potem odbył się karnawałowy bal. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce pop, disco- polo i innej. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych dla nich konkursach. „Były tańce i swawole, pojedynczo, w parach, w kole”, romantycznie i w podskoku, tak jak zawsze, jak co roku na zabawie choinkowej w naszej szkole podstawowej.

Agnieszka Kowalczyk

03sty/18

Warsztaty klasy II

IMG_5968

W tygodniu przedświątecznym uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach tworzenia bombek. Gotowe ozdoby świąteczne, odpowiednio zapakowane, stały się wspaniałym prezentem dla rodziców.

Anna Wyszogrodzka

28gru/17

Szkolne kolędowanie 2017

IMG_5968 Jak zwykle, w ostatnim tygodniu przedświątecznym, zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby śpiewać kolędy i  wsłuchać się w opowieści o tajemnicy narodzenia Jezusa. W tym roku zagościły na kolędowym spotkaniu również dzieci z naszego przedszkola. Maluchy zaśpiewały kolędy i pastorałki, które dzień wcześniej zaprezentowały na przedstawieniu jasełkowym.