16lut/19

Walentynki

Walentynki BaretkW czwartek 14 lutego w naszej szkole zaroiło się od czerwonych bluzek, sweterków i spódniczek. W ten sposób uczniowie zaakcentowali, że to imieniny Walentego – patrona zakochanych. W naszej szkole hasłem przewodnim tego dnia były wzajemna życzliwość i tolerancja. Samorząd Uczniowski zorganizował walentynkową pocztę, a uczennice klasy VIII i VIIb przygotowały apel.
Nie zabrakło walentynkowego akcentu na zajęciach komputerowych w klasie III. Tutaj można obejrzeć pełne serduszek prace uczniów przygotowane w edytorze grafiki Paint.

admin

12lut/19

Wizyta leśniczego.

dav17 stycznia klasę trzecią odwiedził pan Mirosław Reiss, leśniczy z Nadleśnictwa Siedlce. Bardzo ciekawie opowiadał o roślinności w lasach na naszym terenie i w Polsce oraz o sposobach dbania o las. Przybliżył nam jak wygląda praca leśniczego. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o zwierzętach w naszych lasach. Uczniowie żywo reagowali na prelekcję oraz zadawali pytania. Pan Reiss przygotował prezenty zarówno dla uczniów, jak i dla skrzydlatych przyjaciół, o których klasa III będzie dbała podczas tej zimy.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

uczniowie i nauczyciele klasy III

31sty/19

Nudzisz się? Stwórz własny obraz malowany nitką…

9Nie brak w naszej szkole osób, które lubią rysować, malować, tworzyć różnorodne kompozycje plastyczne. Do takich osób skierowana jest propozycja uczniów pracujących w szkolnym  kółku plastycznym kierowanym przez panią Elizę Pawlak.

W zakładce Kółko plastyczne _Twórczość! Podaj dalej znajdziecie film instruktażowy pokazujący krok po kroku jak można obraz malować nitką. Zachęcamy do wypróbowania techniki – efekty są naprawdę zaskakujące.

28sty/19

Choinka Noworoczna 2019

IMG_1085Ostatnia sobota przed feriami to w naszej szkole tradycyjnie zabawa noworoczna połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Tuż po godzinie trzynastej rozpoczęły się występy. Jako pierwsze zaprezentowało się Kółko Teatralno-Muzyczne – uczniowie przebrani za kolędników przypomnieli tradycje związane z kolędowaniem, ale zaśpiewane przez nich kolędy były bardzo nowoczesne.

Na scenie pojawiały się kolejne klasy: obejrzeliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie w wykonaniu klasy II, klasa III przedstawiła współczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi, a klasy pierwsze zaprezentowały taniec z ukwieconymi obręczami i wesołe skecze. Nie zabrakło wierszyków dla Babć i Dziadków w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Skecz nawiązujący do Święta Babć i Dziadków przedstawili ósmoklasiści, a klasa Va zatańczyła “Chocolate dance”. Na koniec krótki występ przygotowali nauczyciele. Żartobliwą interpretacją utworu Stanisława Moniuszki “Dziad i Baba”  zainaugurowaliśmy szkolne obchody Roku Moniuszkowskiego.

Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła dzieci na kolację, a Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

I oczywiście rozpoczęły się tańce…

Cieszymy się, że tego dnia byli z nami przedstawiciele samorządu gminnego: Pan Wójt Bogdan Doliński i Pan Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kowalski. Dziękujemy za liczne przybycie Babciom, Dziadziom i Rodzicom uczniów. Wypełniona po brzegi sala z pewnością była świetną rekompensatą za wysiłek włożony w przygotowania do występów.

Do zobaczenia za rok!

 

“Chocolate dance” w wykonaniu klasy Va

19sty/19

Klasa III gościła strażaka grębkowskiej OSP.

dav11 stycznia 2019 r. gościliśmy w naszej klasie pana Grzegorza Milewskiego, strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębkowie. Pan Grzegorz bardzo ciekawie opowiadał nam o służbie, odpowiadał na pytania nurtujące uczniów, wspominał swoją pierwszą akcję,mówił o ratowaniu zwierząt. Przypomniał nam również zasady bezpieczeństwa oraz udzielania pomocy.
Największą atrakcją była możliwość zobaczenia i przymierzenia podstawowego stroju i wyposażenia strażaka. Wywołało to wiele radości wśród uczniów.
Szacunek dla wszystkich strażaków, a panu Grzegorzowi serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i bardzo ciekawą lekcję.

uczniowie i nauczyciele kl III

13sty/19

Sukces Darii!!!

393

W piątek 11 stycznia, w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce, odbyło się podsumowanie konkursu “Ssaki naszych lasów”. W konkursie tym udział wzięło 20 uczniów z naszej szkoły osiągając bardzo dobre wyniki. W kategorii klas V-VI nasi uczniowie uplasowali się na miejscach od 3 do 31 (na 155 uczestników), w kategorii klas VII-VIII i gimnazjalnych zajęliśmy miejsca od 10 do 37 (na 199 uczestników).

 

3 miejsce zajęła Daria Boruc z klasy VI, której serdecznie gratulujemy.
Gratulacje i podziękowania dla nauczycieli przyrody i biologii za przygotowanie uczniów do konkursu.

Grażyna Sawicka

28gru/18

Poranek kolęd

IMG_0987Tradycyjnie już, tuż przed przerwą świąteczną, zebraliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby wspólnie śpiewać kolędy. W tym roku kolędowe spotkanie zostało przygotowane przez kółko teatralno-muzyczne kierowane przez panią Anetę Miklaszewską. Na początku na scenie pojawił się Mały Książę poszukujący miłości. Okazało się to nie lada wyzwaniem – spotykani przez niego ludzie, zajęci przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, nie mieli czasu rozmawiać z nim, a sugestia, że szuka miłości była kwitowana uśmiechem i drwiną. Chyba do wszystkich oglądających trafiło przesłanie przedstawienia, wielu widzów, być może, wrzuciło do kufra rzeczy nieważnych te swoje, zakłócające właściwe przeżycie zbliżających się Świąt.
Dopełnieniem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie pani Anety, jak również przy wtórze fletów, na których zagrali uczniowie klasy III.
Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników konkursów przeprowadzonych przy okazji obchodów Dnia Patrona oraz do wręczenia nagród laureatom.

amin