25mar/23

Dzień jeansu

22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jeansów.
To bardzo popularny ubiór, niemalże każdy ma je w swojej szafie, niezależnie od wieku, nosi je wszędzie: do szkoły, do pracy i na co dzień.
Jeans materiał był używany do produkcji odzieży roboczej o szerokim zastosowaniu. Podczas XIX-wiecznej gorączki złota w Kalifornii pojawiła się coraz większa potrzeba trwałej męskiej odzieży roboczej jeans świetnie sobie poradził z oczekiwaniami.
 IMG_9525
Marlena Laskowska
23mar/23

W eliminacjach gminnych

46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

naszą szkołę reprezentowali i piękną recytacją wywalczyli miejsca:

kategoria klas 1-3: Zofia Szymońska – II miejsce, Zuzanna Szalwa – wyróżnienie, Paulina Kowalczyk – wyróżnienie

kl. 4-6: Weronika Nykiel – I miejsce, Bartłomiej Majewski – II miejsce
kl. 7-8: Antonina Miklaszewska – I miejsce

Zofia, Weronika, Bartłomiej i Antonina będą reprezentować Gminę Grębków na etapie powiatowym w Łochowie – gratulujemy i trzymamy kciuki!

20230315_113904 (1)

22mar/23

Akcja „Tak.Pomagam!”

W sobotę, 18 marca, odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności pod nazwą „Tak. Pomagam!”. Zbiórkę zorganizował CARITAS.
Wolontariusze z całej Polski zachęcali klientów sklepów do ofiarowania produktów spożywczych o długim terminie ważności. W akcji nie mogło zabraknąć wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas, dyżurowali w sklepie Topaz od godziny 8.00 do godziny 21.00. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane artykuły zostaną wykorzystane w ramach pomocy świątecznej dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu gminy Grębków.
336380553_1936212703395146_8724439660360302142_n
Amelia Wielądek, koło dziennikarskie
21mar/23

Wycieczka zawodoznawcza klasy ósmej

17 marca 2023r. klasa VIII uczestniczyła w II Targach Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie z udziałem szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski.

IMG_9460

Dodatkowo klasa miała możliwość poznania zakładu pracy Addit, została oprowadzona po halach produkcyjnych przez pracownika firmy.

14mar/23

Bufet charytatywny

13 marca w naszej szkole wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali słodki bufet charytatywny. Wolontariusze sprzedawali słodycze na wszystkich długich przerwach. Smakołykami zainteresowało się bardzo wiele osób. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup paczek dla osób potrzebującym, aby, tak jak my, mogły cieszyć się Świętami.

Weronika Nykiel, koło dziennikarskie

10mar/23

W XXIII edycji Akcji Góra grosza w naszej placówce udało się zebrać –

‼️‼️‼️ 999,79 ‼️‼️‼️

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy,

jesteście WIELCY!

Pieniądze zostały, zgodnie z instrukcją przekazane Poczcie Polskiej, która prześle je do Organizatora i będą jeszcze raz przeliczone.

IMG_9375

Przypominamy, że pieniądze będą przekazane na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

 

05mar/23

W czasie karnawału Samorząd Uczniowski wraz z pomocą Pani Elizy Pawlak oraz Pana Krzysztofa przygotował ramkę do zdjęć, ruszajmy na przygody!

IMG_8782ramka

 

Marlena Laskowska

Opiekun SU