Rok szkolny 2017/2018

Wakacje START!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęliśmy w obecności sztandaru  odśpiewaniem hymnu szkoły. Potem grupy taneczne, chór szkolny i klasa IVa wesoło: tańcem, piosenką i wierszykiem wprowadzili szkolną brać w wakacyjny nastrój. Jeszcze tylko świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody, ostatnie spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych. 

Wakacje rozpoczęte! Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałego odpoczynku, do zobaczenia we wrześniu:)

Na rowerze jeżdżę bezpiecznie!

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły dołączyła do grona posiadaczy karty rowerowej. Wszyscy czwartoklasiści zaliczyli test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze. Teraz ważne, aby zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystywali w praktyce.
Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Wycieczka do Warszawy klas V-VII

W piękną słoneczną środę 30 maja uczniowie klas V-VII pod opieką pań: Moniki Sapiaski, Iwony Patoki, Krystyny Dolińskiej i Marioli Wiechowskiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Jako pierwszy odwiedzili polski parlament, po którym oprowadzali ich bardzo sympatyczni przewodnicy. Zwiedzili salę posiedzeń, kuluary, obejrzeli tablice i makiety pamiątkowe oraz spacerowali słynnymi schodami. Dało się zauważyć wielu znanych nam z telewizji polityków.

Następnie uczestnicy wycieczki oddali się ćwiczeniom fizycznym w parku trampolin Hangar 646. Skoki i akrobacje pozwoliły im się zrelaksować i rozładować emocje towarzyszące uczniom pod koniec roku szkolnego. Zmęczeni, ale szczęśliwi spożyli posiłek i odetchnęli przed dalszą podróżą.

W Manufakturze Cukierków stali się prawdziwymi wyrobnikami cukierniczymi. Poznali technologię wytwarzania słodyczy, dekorowania i kolorowania. Każdy z uczniów i opiekunów miał przyjemność przygotowania i zdobienia słodyczy, które mógł zabrać na pamiątkę. Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości i satysfakcji.

W pogodnych nastrojach uczestnicy wycieczki wrócili wieczorem do Grębkowa.

Iwona Patoka

"Aktywnie dla Niepodległej"

Zamieszczamy pierwszą, krótką fotorelację z fantastycznego, szkolnego wydarzenia, które miało miejsce 19 czerwca. Dzień sportu, który od lat wiązał się z Dniem Dziecka, tym razem stał się elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsza, krótka fotorelacja przedstawia bieg "Do szkoły" ulicami Grębkowa, tuż zapaleniu znicza pod krzyżem pomnikiem w centrum naszej miejscowości.

PODSUMOWANIE KONKURSU ,,Mój las”.

Pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXXI edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las” 2017/2018.  W konkursie tym wzięło udział  280 uczniów, którzy nadesłali łącznie 280 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 maja br.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.

Konkurs odbywa się  w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe o tematyce: kategoria I   - Mój ulubiony mieszkaniec lasu, kategoria II  - Runo leśne i jego mieszkańcy, kategoria III - Zwierzęta leśne - sprzymierzeńcy czy szkodniki, kategoria IV - Ochrona różnorodności biologicznej w lasach.

Wśród wyróżnionych, znaleźli się również nasi uczniowie:

  1. Julia Rejss z kl.II
  2. Weronika Milewska z kl. VIa
  3. Olga Roguska z kl. IIa gimnazjum

Wyróżnionym  uczennicom   serdecznie  gratulujemy.

Klasa druga w Siedlcach

6 czerwca klasa II wyjechała na wycieczkę. Bardzo dużo pozytywnych emocji wzbudził pierwszy punkt programu, czyli wizyta w Wiosce Indiańskiej w Grali. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, takich jak terenowy tor przeszkód, strzelanie z łuku, przeciąganie liny; malowali twarze w indiańskie wzory, tańczyli indiańskie (i nie tylko indiańskie) tańce, skakali na bardzo dziwnym „dmuchawcu”. Były również zabawy z chustą animacyjną, a na koniec pyszny poczęstunek i kiełbaski z grila. Nikomu nie chciało się wyjeżdżać, ale na uczniów czekał dalszy ciąg programu, czyli ciekawy film pt. „Futrzaki ruszają na ratunek” w Novekino Siedlce. Ale dopiero na koniec wycieczki była atrakcja, na którą czekali wszyscy uczestnicy – wizyta w Planetarium „Niebo Prusa” w I Liceum Ogólnokształcącego im B. Prusa w Siedlcach. Pasjonat astronomii i uczeń mgr Sławomira Mielnickiego, nauczyciela fizyki, wprowadził nas w tajniki gwiazd, gwiazdozbiorów i planet. Drugoklasiści zasypali go gradem pytań, byli bardzo zaciekawieni. Wizyta zakończyła się wpisaniem do księgi gości i wspólnym zdjęciem.
Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Grębkowa.

« 1 z 8 »