Rok szkolny 2017/2018

Mistrz Polski w Nordic Walking Łukasz Witczuk w naszej szkole

W poniedziałek 9 kwietnia odwiedził naszą szkołę pan Łukasz Witczuk - Mistrz Polski w Nordic Walking. Ta forma rekreacji, właściwie można śmiało powiedzieć - sport, zyskuje w ostatnich latach coraz więcej sympatyków w całej Polsce. Został wymyślony przed stu laty jako forma całorocznego treningu dla fińskich narciarzy.

Pan Łukasz zaprezentował kilka ciekawych filmów, przekazał wiele cennych informacji dotyczących techniki maszerowania z kijami, tak aby ta forma rekreacji była najbardziej efektywna. Jak usłyszeliśmy korzyści płynące z uprawiania nordic walking są nie do przecenienia: jest to sport dla młodych i dla starszych, dla tych którzy chcą wzmocnić mięśnia oraz dla tych, którzy pragną spalić nadmiar kalorii. Nie obciąża stawów, pomaga osobom, które mają problemy z sercem. Nasz gość zachęcał do licznego udziału w kolejnym Marszu Nordic Walking w Kopciach na początku maja.

Spotkanie zorganizowała pani Renata Jachmowicz - nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole, która może się poszczycić znaczącymi sukcesami w nordic walking - w ostatnią sobotę 7 kwietnia pani Renata wraz z trójką innych zawodników wywalczyła pierwsze miejsce w Sztafetowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie. Do zobaczenia na ścieżkach wokół Grębkowa, w czasie spaceru z kijkami.

Ekscytująca lekcja fizyki

Gościliśmy w naszej szkole dwóch niezwykle interesujących młodych panów: Mateusza i Jakuba, którzy przeprowadzili niecodzienną lekcję pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Obaj panowie w ciekawy sposób wyjaśnili kilka zjawisk, które mamy okazję obserwować wokół nas. Dowiedzieliśmy się jak szybko i bez wysiłku nadmuchać długi foliowy rękaw, jak zmieni się głos człowieka gdy "połknie" nieco helu, dlaczego sterowce - ogromne maszyny latające - utrzymywały się w powietrzu i czemu taki lot mógł się skończyć tragicznie. Zobaczyliśmy na własne oczy płonącą szkolną ławkę, na której nie pozostał najmniejszy ślad zniszczenia. Mogliśmy podziwiać Dominikę, która z uśmiechem na twarzy obserwowała swoją płonącą rękę. Panowie starali się przekonać młodych widzów, że fizyka i chemia to niezwykle ciekawe i przydatne nauki. Warto je zgłębiać choćby po to, aby wiedzieć jak wygrać w konkurencji przelewanie wody w butelkowej klepsydrze.

Lekcja bardzo nam się podobała. Chętnie obejrzelibyśmy kolejne.

Konkurs - kurczak wielkanocny

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
Najbardziej kreatywnymi autorami wielkanocnych kurczaków okazali się:

w kategorii : oddziały przedszkolne

I miejsce - KINGA MORAWSKA I ALA BORKOWSKA
II miejsce - AMELIA BORKOWSKA, WOJCIECH SADOCH I ALA WIĘCH
III miejsce - MAGDA DRABAREK, FILIP ŁUKASIAK I WIKTOR KSIĘŻOPOLSKI

w kategorii : kl. I-III

I miejsce - JULIA REISS
II miejsce - ANTONINA MIKLASZEWSKA
III miejsce - MAJA KRAJEWSKA

w kategorii : kl. IV-VII

I miejsce - JULIA PIEKARSKA
II miejsce - OLIWIA WIĘCH
III miejsce - KATARZYNA MADZIAR

Pisanki klasy drugiej

Ogromne i kolorowe pisanki zostały w ostatnim czasie wykonane przez uczniów klasy II. Jajka tworzone były przez 2 dni, aż skorupka była na tyle twarda, że można było ją dekorować. Drugoklasiści wykazali się wytrwałością i starannością, a efekt końcowy robi wrażenie.

Akademia Wielkanocna-2

Klasy gimnazjalne i klasa siódma wprowadziły nas w nastrój Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

Wiosna, ach to TY!

Wesoło i kolorowo przywitaliśmy 21-ego marca nieśmiałą w tym roku wiosnę. Pogodne, wiosenne piosenki i scenki - fragmenty znanych bajek przygotowały dzieci z klas młodszych pod kierunkiem pani Anny Kuc. Przedstawiciele każdej klasy zaprezentowali wiosenne fryzury. Każda klasa przygotowała również Ekomarzannę. Kukły wykonano z makulatury, plastikowych opakowań i innych odpadów gospodarczych. Już od lat nie topimy Marzanny, aby nie zaśmiecać naszej małej rzeczki. Wykonane w tym roku, wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą pannę żegnającą zimę.

Kolejna lekcja udzielania pierwszej pomocy

13.03.2018r. odbyły się kolejne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili strażacy z Grębkowskiej OSP. W zajęciach tych brali udział uczniowie klas I-III.

Anna Wyszogrodzka

« 1 z 6 »