Mistrzowie kodowania

mistrzowie_kodowania_manual 2 MK_certyfikat

Poniżej udostępniamy link do strony, na której znajdziecie aplikacje potrzebne, jeśli w domu chcecie doskonalić umiejętność kodowania.
Należy pobrać aplikacje Adobe Air i Scratch Offline Editor Scratch 2.0. W obu przypadkach należy wybrać wersję Windows.
WAŻNE: w  pierwszej kolejności na komputerze instalujemy Adobe Air, w drugiej Scratcha 2.0

Tu pobierzesz potrzebne aplikacje

……………………………………………………………………………………………………………………..

Cztery nauczycielki z naszej szkoły uczestniczyły szkoleniu w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Samsung Electronics Polska mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W drugim półroczu uczniowie naszej szkoły, w ramach różnych zajęć, będą uczyć się programowania w bardzo przyjaznym środowisku języka Scratch.

Projekt realizowany jest we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem “Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

Strona internetowa projektu Mistrzowie kodowania