Szkolny Team w Barcelonie

W ostatnim tygodniu kwietnia ośmioro uczniów z naszej podstawówki: (na zdjęciu od lewej) Konrad Gut, Kamil Trojanowski, Julia Topolska, Adrianna Zagdańska, Gabriela Trojanowska, Patryk Konarski, Antonina Miklaszewska, Kacper Kałuski) z nauczycielkami Ewą Kałuska i Anetą Miklaszewską gościło w jednej z hiszpańskich szkół znajdującej się w centrum Barcelony. Wyjazd został zorganizowany w ramach udziału szkoły w projekcie Erasmus+ pt.: „Artystyczna podróż po Europie”. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych prowadzonych kreatywnymi metodami przez nauczycieli z Hiszpanii. Po zajęciach była szansa na zwiedzanie pięknego miasta, zabytków, barwnych ulic, nadmorskiej promenady. Wszyscy urzeczeni byli niepowtarzalną, barwną architekturą dzieła Antoniego Gaudiego. Grupa z Grębkowa odwiedziła: Sagrada Familia, Montjuïc, Park Güella, Plaça Catalunya, Casa Batlló, Paseeeig de Grácia, La Rambla. Miłośnicy piłki nożnej zwiedzili klubowe muzeum, szatnie piłkarzy na największym stadionie w Europie – Camp Nou.

Dzieci biorące udział w projekcie zostały bardzo miło i serdecznie przyjęte przez dzieci hiszpańskie i ich rodziców. Wspaniale komunikowały się w języku angielskim, wzajemnie uczyły się zwrotów w swoich językach, śpiewały piosenki, grały w piłkę i uwieczniały piękne chwile na tysiącach selfie.
Dla uczniów z Grębkowa była to pierwsza tak daleka podróż zagraniczna. Olbrzymie wrażenie zrobił lot samolotem dreamlinerem, dużym i bardzo nowoczesnym.
Z żalem wszyscy opuszczali Barcelonę – piękne miasto i radosnych, serdecznych ludzi. Czekamy na nich do października, bo właśnie wtedy mamy się spotkać wszyscy razem w Grębkowie.