Rok szkolny 2015/2016

Wycieczka rowerowa czwartych klas do Stadniny „Konik Polny” w Żarnówce

21 czerwca klasa IVa i IVb sprawdziły swoje umiejętności jazdy na rowerze i znajomość przepisów ruchu drogowego w praktyce – podczas wycieczki do Stadniny „Konik Polny” w Żarnówce, której właścicielką jest pani Ewy Szadyn. Czwartoklasiści zdali test rewelacyjnie!!! Na miejscu czekały na nich atrakcje: jazda konna, wyprawa do lasu w poszukiwaniu skarbu, zabawy ruchowe, ognisko i pieczenie kiełbasek.
Wrócili zmęczeni, ale baaaardzo zadowoleni i w doskonałych humorach, co potwierdzają opiekunki – Joanna Cieplińska, Monika Sapiaska, Aneta Miklaszewska i Agnieszka Nykiel.

Następna wycieczka rowerowa zaplanowana na wrzesień!!!

Ognisko klasy 5

Po poniedziałkowym deszczu, dzisiejsza pogoda zachęcała do spędzenia czasu na powietrzu. Ostatni tydzień roku szkolnego - wreszcie można sobie pozwolić na trochę rozrywki. Piątoklasiści skwapliwie skorzystali z takiej możliwości i na tyłach sali gimnastycznej zorganizowali ognisko. Było pieczenie kiełbasek, śmieszne gry i zabawy oraz gra w piłkę. Miło spędziliśmy wtorkowe przedpołudnie.

Czy potrafisz sprawnie jeździć na rowerze?

Ponad trzydziestu uczniów klas czwartych zmierzyło się dzisiaj z ważnym zadaniem. Przystąpili do testu sprawdzającego, czy potrafią poprawnie wykonać niektóre manewry niezbędne, gdy chcemy bezpiecznie jeździć rowerem po drogach. Przeszkody nie były skomplikowane, jednak niektórzy uczniowie musieli próbę powtarzać, aby zdanie wykonane było bezbłędnie. Mimo słonecznego dnia czwartoklasiści jeździli w kamizelkach odblaskowych, aby podkreślić, że kamizelka do element ubioru rowerzysty wpływający znacząco na bezpieczeństwo tych uczestników ruchu drogowego.

wycieczka do Treblinki i parku linowego w Broku - Brok

3 czerwca 2016 r. uczniowie klas czwartych i kilka osób z klasy piątej uczestniczyli w wycieczce szkolnej, pod opieką pani Moniki Sapiaska, Joanny Cieplińskiej i Agnieszki Nykiel.
Najpierw zapoznali się z historią obozu zagłady w Treblince. Z uwagą i skupieniem uczniowie słuchali przewodnika, obejrzeli poruszający film dokumentalny z czasów wojny i zwiedzili pozostałości obozu koncentracyjnego. Następnie wycieczkowicze oddali się szaleństwom pomiędzy koronami drzew w parku linowym w Broku. Wykazali się znakomitą sprawnością, zwinnością i… odwagą.

Wycieczka do Treblinki i parku linowego w Broku - Treblinka

3 czerwca 2016 r. uczniowie klas czwartych i kilka osób z klasy piątej uczestniczyli w wycieczce szkolne, pod opieką pani Moniki Sapiaska, Joanny Cieplińskiej i Agnieszki Nykiel.

Najpierw zapoznali się z historią obozu zagłady w Treblince. Z uwagą i skupieniem uczniowie słuchali przewodnika, obejrzeli poruszający film dokumentalny z czasów wojny i zwiedzili pozostałości obozu koncentracyjnego. Następnie wycieczkowicze oddali się szaleństwom pomiędzy koronami drzew w parku linowym w Broku. Wykazali się znakomitą sprawnością, zwinnością i… odwagą.

Wycieczka do Siedlec

Kilka dni temu (31.05) klasa Ob była na wycieczce w Siedlcach. Był to ich pierwszy wspólny wyjazd. Dla niektórych z nich w ogóle pierwszy, na dodatek bez rodziców. Dzieci bardzo go przeżywały.

Pierwszym celem naszej podróży było kino. Oglądaliśmy bajkę w 3D pt. „Angry Birds”. Wszystkim dzieciom bardzo się podobała. Potem pojechaliśmy do sali zabaw „Młynek”. Dzieciaczki miały okazję porządnie się wyszaleć. W ruch poszła karuzela, samochody, automaty do gier, z basenów z piłeczkami widać było im tylko głowy. Czas mija i wszystko co dobre szybko się kończy. Niechętnie opuszczaliśmy salę zabaw. Przed szkołą czekały na dzieci niepewne mamy. Uśmiechy i zadowolenie jakie widniały na twarzach ich dzieci upewniły je, że wycieczka była super udana. Na pewno to powtórzymy.

Poznajemy nowe techniki uczenia się

Ostatnio w naszej szkole odbyły się warsztaty z technik uczenia się. Były one częścią projektu edukacyjno-animacyjnego „Ucz się z głową”. Udział w nim brała klasa IVb. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się jak się uczyć szybciej i skuteczniej.

Warsztaty polegały na rozbudzaniu kreatywności uczniów i prezentowaniu im technik (mapa myśli, łańcuchowa metoda skojarzeń, rzymski pokój), dzięki którym nauka będzie przyjemnością. Uczestnicy bawili się, tworzyli śmieszne historie, rysowali z pozoru skomplikowane mapy myśli oraz samodzielnie wykonali duże, kolorowe gry dydaktyczne. Wszystko to było połączone z wesołą atmosferą, którą wspólnie stworzyliśmy.

Absolwentka szkoły, studentka Akademii Pedagogiki Specjalnej

Kinga Kołak

Dzień Dziecka 2016

Kilka godzin wesołej sportowej rywalizacji. Tak uczniowie podstawówki spędzili sporą część dzisiejszego, szkolnego dnia. Na pierwszych lekcjach na sportowym boisku spotkały się klasy IV-VI. Pogoda dopisała, więc zaplanowane zabawy przebiegały bez zakłóceń: przeważały konkurencje szybkościowe, ale wiele zabawy i śmiechu było w ostatniej rywalizacji siłowej - przeciąganie liny. Dziewczyny z klas czwartych dzielnie stawiały czoła chłopakom z klasy szóstej. I chociaż przyznawane były punkty i wyłoniono klasę zwycięską to i tak najważniejsza była SUPER ZABAWA!

W czasie, gdy starsi uczniowie bawili się na boisku, dzieci młodsze oglądały spektakl teatralny na sali gimnastycznej. Po tej spokojnej, relaksującej części miały możliwość wyszaleć się na powietrzu.

Na koniec Rada Rodziców przygotowała dzieciakom poczęstunek. Było więc sportowo, wesoło i słodko.

Dzień Matki 2016

Z jednodniowym wyprzedzeniem uczniowie grębkowskiej podstawówki złożyli życzenia swoim Mamom. Maluchy z przejęciem recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Zgromadzeni goście mogli również obejrzeć inscenizacje przygotowane w związku z  obchodami Roku Sienkiewiczowskiego.

Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Oblęgorku

Rok 2016 to Rok Henryka Sienkiewicza. Nic dziwnego, że coroczny Zlot Szkół Sienkiewiczowskich został zorganizowany w wyjątkowym miejscu - w Oblęgorku. Tam znajduje się dworek podarowany przed laty Patronowi naszej szkoły - obecnie Muzeum Henryka Sienkiewicza.

Na Zlocie (20 - 22 maja) reprezentowała naszą szkołę trzyosobowa delegacja: pani Joanna Cieplińska, Ola Roguska i Ada Zagdańska.

Nagrody w konkursie "Mój Las"

18 maja 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie odbyło się podsumowanie XXIX edycji konkursu ”MÓJ LAS”. Przypomnijmy, uczeń klasy IIb – Kacper Kałuski zajął I miejsce w kategorii I – Piętra lasu i ich mieszkańcy, a dwie uczennice klasy IVa – Oliwia Ksionek i Magdalena Czumaj zdobyły wyróżnienia w kategorii II- Grzyby polskich lasów.
Uczniowie oraz ich opiekunowie – p. Monika Sapiaska i p. Grażyna Sawicka otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Łochów i Nadleśnictwo Siedlce.

Lekcja pomocy przedmedycznej

Klasy czwarte uczestniczyły dzisiaj w niezwykle ważnej lekcji. Pan Hubert Rybak - nauczyciel wychowania fizycznego - zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaczęło się od obejrzenia filmu, a potem był pokaz i praktyczne ćwiczenia. Pan Hubert pokazał jak pomóc poszkodowanemu, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia.
Uczniowie potrafili na koniec lekcji odpowiedzieć co dzieje się w mózgu poszkodowanego po 4 minutach od chwili zatrzymania krążenia, jak długo należy prowadzić resuscytację, jakie czynności wykonuje ratownik udzielający pomocy. Kilku uczniów praktycznie doskonaliło swoje umiejętności ćwicząc z fantomem.

Pan Hubert zapowiedział kolejne lekcje z zakresu pomocy przedmedycznej. Czekamy z niecierpliwością.

2016 - Rok Henryka Sienkiewicza

Rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. W tym to bowiem roku przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci znakomitego pisarza i noblisty- Henryka Sienkiewicza – Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Grębkowie.
13 maja pojawił się Pan Sienkiewicz w grębkowskiej podstawówce. Przyprowadził ze sobą bohaterów swoich nowel i powieści, między innymi: Nel, Stasia, Latarnika , Janka Muzykanta, Pana Wołodyjowskiego, Heleną , Skrzetuskiego i wielu innych.

 

Przeczytaj cały artykuł

 

Spotkanie z autorką "Dynastii Miziołków"

10 maja Gminna Biblioteka w Grębkowie zaprosiła uczniów klas piątych i szóstych z całej gminy na spotkanie z panią Joanną Olech. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży okazała się niezwykle miłą i wesołą osobą. Jest z wykształcenia grafikiem i swoją karierę zawodową zaczynała jako ilustratorka w jednym z młodzieżowych czasopism. Przypadek sprawił, że napisała do tej gazety pierwszą historię - pamiętnik małego chłopca. Zapiski Miziołka tak spodobały się czytelnikom, że powstały kolejne i kolejne. Było ich tak dużo, że zostały wydane w formie książki. Obecnie "Dynastia Miziołków" jest jedną z ulubionych lektur uczniów szkół podstawowych.
Spotkanie z panią Joanną urozmaiciły wesołe konkursy, zgadywanki, ciekawe historie z życia pisarki oraz mnóstwo informacji i rad dla tych, którzy w przyszłości chcieliby napisać własną powieść. Do szkoły przynieśliśmy ogromny plakat z rysunkami wykonanymi własnoręcznie przez panią Joannę Olech i z dedykacją skierowaną do uczniów naszej podstawówki.

Więcej
Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

Klasa piąta wraz z chórem szkolnym przygotowała akademię upamiętniającą niezwykle ważne w historii Polski wydarzenie - ustanowienie pierwszej w naszym kraju, pierwszej w Europie i drugiej na świecie Ustawy Zasadniczej, regulującej ustrój prawny państwa. Uczniowie wcielili się w postacie historyczne, których działania w końcówce XVIII wieku zadecydowały o losach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Na scenie pojawił się Król Polski Stanisław August Poniatowski, zaborczy władcy państw sąsiadujących: Caryca Katarzyna, Cesarz Franciszek i Król Fryderyk. Osamotnionego Króla Stanisława wspierali w rozwiązywaniu problemów posłowie Sejmu Czteroletniego Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj i Ignacy Potocki.

Akademię uświetniła obecność sztandarów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".

Bijemy rekord Polski w kategorii: "Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza"

5 maj 1846 roku - 170 lat temu - urodził się Henryk Sienkiewicz - wielki pisarz, noblista, patron naszej szkoły. 100 lat temu zmarł.

Rok 2016 został ogłoszony ROKIEM HENRYKA
SIENKIEWICZA.

W związku z powyższym nasza szkoła, gimnazjum i wszyscy pracownicy szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu Polski w kategorii: "Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza".

Ustanowienie rekordu polegało na wspólnym odczytaniu, przez jak największą grupę ludzi, zgromadzonych e jednym miejscu, tego samego fragmentu dzieła Henryka Sienkiewicza.

5 maja 2016 roku o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy wspólne, głośne czytanie fragmentu powieści "Potop". W ten sposób uczciliśmy 170 rocznicę urodzin wielkiego Polaka.

Selfie z Alicją

Uczniowie klasy Oa i III z opiekunkami: Katarzyną Ksionek, Irminą Majewską i Anetą Miklaszewską  byli 4 maja na wycieczce w Siedlcach. Pogoda sprzyjała wędrowaniu, więc najpierw wszyscy podziwiali Katedrę Siedlecką. Następnie, po powrocie do Centrum Kultury i Sztuki wycieczkowicze obejrzeli nowy spektakl "Selfie z Alicją w krainie czarów".  Główne role w tym spektaklu grają aktorzy i tancerze Teatru Tańca Caro. Wszyscy podziwiali talenty sceniczne, szczególnie głównej bohaterki -  8-letniej Alicji, która szuka własnej drogi życia, błądzi między jasnością i ciemnością, dobrem i złem. Przedstawienie wypełnione było melodyjnymi piosenkami i barwnym tańcem. Na koniec wszyscy aktorzy i widownia zaśpiewali piosenkę "W krainie czarów" i kto miał dobry refleks mógł zrobić sobie selfie ... również z  Alicją.  Następnie, ukulturalnieni wycieczkowicze "pobrykali" w Sali Zabaw "Młynek" i mimo, że dzień był bardzo pogodny, to wszyscy uczniowie wyglądali jak po wyjściu z deszczowej kąpieli .... - to na pewno świadczy o dobrej zabawie.

Więcej
Szkolny Team w Barcelonie

ostatnim tygodniu kwietnia ośmioro uczniów z naszej podstawówki: (na zdjęciu od lewej) Konrad Gut, Kamil Trojanowski, Julia Topolska, Adrianna Zagdańska, Gabriela Trojanowska, Patryk Konarski, Antonina Miklaszewska, Kacper Kałuski) z nauczycielkami Ewą Kałuska i Anetą Miklaszewską gościło w jednej z hiszpańskich szkół znajdującej się w centrum Barcelony. Wyjazd został zorganizowany w ramach udziału szkoły w projekcie Erasmus+ pt.: „Artystyczna podróż po Europie”. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych prowadzonych kreatywnymi metodami przez nauczycieli z Hiszpanii. Po zajęciach była szansa na zwiedzanie pięknego miasta, zabytków, barwnych ulic, nadmorskiej promenady. Wszyscy urzeczeni byli niepowtarzalną, barwną architekturą dzieła Antoniego Gaudiego. Grupa z Grębkowa odwiedziła: Sagrada Familia, Montjuïc, Park Güella, Plaça Catalunya, Casa Batlló, Paseeeig de Grácia, La Rambla. Miłośnicy piłki nożnej zwiedzili klubowe muzeum, szatnie piłkarzy na największym stadionie w Europie - Camp Nou.

Dzieci biorące udział w projekcie zostały bardzo miło i serdecznie przyjęte przez dzieci hiszpańskie i ich rodziców. Wspaniale komunikowały się w języku angielskim, wzajemnie uczyły się zwrotów w swoich językach, śpiewały piosenki, grały w piłkę i uwieczniały piękne chwile na tysiącach selfie.

Więcej
Dzień Ziemi

Światowe obchody Dnia Ziemi stały się okazją do zorganizowania dla wszystkich uczniów lekcji z zakresu edukacji ekologicznej. Klasy III i IVa przygotowały inscenizacje, które miały nam uświadomić jak ważna jest troska o naszą planetę. Mali aktorzy przypomnieli nam, że dbałość o Ziemię to przede wszystkim  zabieganie o czystość najbliższego otoczenia każdego z nas.

Czy Mały Książę polubiłby kręgle?

21 kwietnia uczniowie z klas czwartych i z klasy piątej wybrali się do Siedlec. Pierwszym punktem programu był udział w spektaklu teatralnym "Mały Książę" wystawianym na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, w wykonaniu aktorów Teatru Es. Duże wrażenie zrobiły na nas ciekawa scenografia, multimedialne wizualizacje i świetna oprawa muzyczna.

Drugą atrakcją był pobyt w siedleckiej kręgielni -to były blisko dwie godziny świetniej sportowej zabawy.

Sportowa sobota w Siedlcach

To już X Zawody UKS "Siódemka" Siedlce o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Gimnastyce Sportowej!  Szesnastoosobowa grupa uczniów pod opieką pani Anety Miklaszewskiej reprezentowała w tej rywalizacji naszą szkołę. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość drużyn, przeważały dziewczyny - przyjechały aż z 14 szkół. Chłopcy wrócili z Siedlec z pięknym pucharem i medalami - wywalczyli III miejsce, dziewczęta zajęły miejsce V-te. Gratulujemy!

Sukces zapaśniczek

W sobotę, 16 kwietnia, w sali sportowej przy ul. Kazimierzowskiej 23 w Siedlcach odbył się Międzynarodowy Turniej im. Tadeusza i Zygmunta Strusów w zapasach.

 W klasyfikacji klubowej młodziczek nasze zawodniczki w barwach Wlks Siedlce poradziły sobie świetnie, osiągając najlepszy wynik punktowy i tym samym uplasowały się na I miejscu.

 Zapaśniczki z Grębkowa zaprezentowały się z bardzo dobrej strony również indywidualnie. W rywalizacji młodziczek dziewczęta stanęły na podium osiągając następujące wyniki:

II miejsce – Amelia Skup, II miejsce – Adrianna Zagdańska, III miejsce- Julia Topolska

Naszą szkołę godnie reprezentowały również: Amelia Boguszewska, Małgorzata Michalak, Aleksandra Łokietek, Anusz Tarchanian

Wiosna 2016

Kolorowo i wesoło zrobiło się dzisiaj w naszej szkole. Na sali gimnastycznej zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty, zaśpiewały ptaki, które wróciły z ciepłych krajów, pojawiły się żabki i bociany. 

Z niewielkim opóźnieniem przywitaliśmy wiosnę, która za oknami zagościła już na dobre.

Sprawdzian szóstoklasistów 2016

Za nami sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej. Nasi szóstoklasiści ostatnie chwile przed wejściem do sal egzaminacyjnych spędzili w dobrych nastrojach. Mamy nadzieję, że zadowoleni będą również pod koniec maja, gdy szkoły dotrą wyniki dzisiejszych testów. Życzymy im tego z całego serca!

Akademia Wielkanocna

We wtorek 22 marca uczestniczyliśmy w Akademii nawiązującej do Wielkiego Tygodnia i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Akademię przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pani Hanny Żółkowskiej-Koper i księdza Adama Zawistowskiego.

Smakowita lekcja w klasie 2

Pracowicie, ale i smacznie minął ostatni czwartek w klasie IIa. Po całej szkole roznosił się zapach świeżo przygotowanych, pięknie wyglądających kanapek. Drugoklasiści doskonale wiedzą jak odżywiać się zdrowo: przekąski były obficie udekorowane zieleniną, pomidorami, ogórkami, rzodkiewką.

Kręgle

18 lutego 2016 r.

Najlepsi uczniowie z klas IV-VI, w nagrodę pojechali do Siedlec, aby spróbować swoich sił w rozrywkowej, sportowej grze na kręgielni. Zabawa musiała być wyśmienita gdyż dzieciaki wróciły w doskonałych humorach.

Zabawa noworoczna z udziałem Babć i Dziadków

GRĘBKOWSKA CHOINKA ŁĄCZY POKOLENIA

I znów nadszedł dzień Choinki Noworocznej, w tym roku była to sobota 30 stycznia, kiedy w grębkowskiej podstawówce zebrały się całe rodziny, dzieci, rodzeństwo, dziadkowie, nauczyciele emeryci, miejscowi duszpasterze, przedstawiciele Urzędu Gminy w Grębkowie z p. Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy na czele, kadra pedagogiczna, uczniowie. Tradycją szkoły stało się łączenie uroczystości choinkowej z Dniem Babci i Dziadka. Seniorzy mają okazję odwiedzić szkołę, podziwiać aktorstwo wnuków, porozmawiać ze znajomymi, powspominać swoje szkolne lata.

czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

W dniu 14 stycznia 2016 r. w hali sportowej Gimnazjum w Stoczku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn z powiatu węgrowskiego wyłonionych w wyniku eliminacji gminnych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Kamil Trojanowski i Mateusz Wawrynow.