Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021

IMG_20210924_104547W trzeci weekend września odbyła się  28 akcja sprzątania świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi:
 „Myślę, więc nie śmiecę”.
 Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska.
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła  do działań na rzecz lokalnego środowiska.
W klasach starszych odbyła się gra zespołowa, której treść dotyczyła danych liczbowych z raportu ubiegłorocznej akcji. Na godzinach wychowawczych uczniowie obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej. Wykonali prezentacje multimedialne dotyczące ochrony środowiska.

Uczniowie klasy siódmej: Damian, Dawid i Igor przeprowadzili wywiad z lokalnym ekologiem Panem Henrykiem.
Pan Henryk od 17 lat jest ekologiem i należy do organizacji ,,Ekoland” – stowarzyszenia producentów żywności metodami ekologicznymi.
Ekolog opowiedział jak dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci i  jak zostać przyjacielem przyrody.
Wywiad został nagrany i zaprezentowany na forum klasy.
Uczniowie klasy piątej przyłączyli się do akcji terenowej. Zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki wyruszyli zbierać śmieci w okolicach naszej szkoły.
Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, czas zrobić porządek nie tylko w naturze, ale i w naszych głowach.

Opiekunowie koła przyrodniczego.
.