Uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej

IMG_4017

24 czerwca miało miejsce w naszej szkole szczególne wydarzenie – oficjalne otwarcie nowej pracowni komputerowej wyposażonej w ramach projektu “Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.  Projekt został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego
na lata 2014-2020. Nasza szkoła otrzymała sprzęt i oprogramowanie o wartości 133 966,81 zł.
Czterech nauczycieli i dziesięciu uczniów miało możliwość uczestniczyć w szkoleniach w zakresie technicznej obsługi Platformy Microsoft Office 365.

Na uroczystość  otwarcia pracowni przybyli przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego: pani Elżbieta Lanc  – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i pan Mirosław Krusiewicz – Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu. Obecny był pan Bogdan Doliński – Wójt Gminy Grębków. Swoją obecnością zaszczycili nas Proboszczowie miejscowych parafii, Radni Gminy Grębków oraz przedstawiciele całej społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor Grażyna Sawicka i pan Wójt Bogdan Doliński przywitali zebranych i podziękowali przedstawicielom Samorządu Województwa Mazowieckiego za przyznane dofinansowanie, dzięki któremu powstała pracownia. Z kolei głos zabrali pani Elżbieta Lanc i pan Mirosław Krusiewicz. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat nowo otwartej pracowni jak i całej naszej szkoły.

Na koniec goście obejrzeli teledysk przygotowany przez grupę teatralno-muzyczną BRAVURA kierowaną przez panią Anetę Miklaszewską. Grupa wykonała przebój Ewy Bem „Żyj kolorowo”.