Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Przekazuję informacje, które porządkują i wyjaśniają zasady nauczania zdalnego. Proszę wszystkich o zapoznanie się z ich treścią.

Informacja dotycząca zdalnego nauczania

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej czas zdalnej nauki został przedłużony do dnia 10 kwietnia br.

Główną zasadą, o której należy pamiętać podczas zdalnej edukacji jest to,
że proces powinien odbywać się zgodnie z planem zajęć lekcyjnych obowiązujących w szkole.

Od 25 marca 2020 r. – nowe treści programowe (…..)      Kliknij, aby przeczytać cały tekst

Jak pomóc dzieciom unikać zagrożeń i odpowiedzialnie korzystać z Internetu?

• Przypominaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w Internecie. Uczul dziecko na zagrożenia związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Sieci.

• Podkreśl, że nie można ufać osobom poznanym online, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią. (…)         Kliknij, aby przeczytać cały tekst

Jak pomagać dziecku w nauce?

Organizacja czasu wolnego dziecka ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego jego rozwoju.

• dziecko powinno wykonywać zadania domowe codziennie, w tym samym czasie,
  • wykonywanie zadań domowych powinno odbywać się stale w tym samym miejscu, w ciszy i spokoju, (…)
    Kliknij, aby przeczytać cały tekst

Uczniowie,  oto jak uczyć się szybko, dobrze i bez wysiłku

• Zadbajcie o spokój w trakcie nauki (wyłączcie telefon), odpowiednie natlenienie (przewietrzcie pokój przed nauką i podczas przerw) oraz o to, co dobiega do waszych uszu. Jeśli lubicie ciszę, to świetnie. Jeśli jesteście fanem muzyki, to słuchajcie takiej, która pomaga w nauce.

• Przed przystąpieniem do nauki można pomóc sobie swoją ulubioną, energetyzującą muzyką (taką, która wprawia cię w dobry nastrój).       (….)       Kliknij, aby przeczytać cały tekst