Dzień Dziecka pod znakiem zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy

Sportowa rywalizacja maluchów
IMG_3431
 Sportowa rywalizacja klas IV-VI
IMG_3505
 Cyrkowe atrakcje
IMG_3750

Jak co roku Dzień Dziecka w naszej szkole minął pod znakiem zabaw i sportowej rywalizacji. Tym razem przybyli do nas również artyści sztuki cyrkowej.
Wesołymi sportowymi zabawami na boisku rozpoczęły ten dzień maluchy z zerówki i uczniowie klas młodszych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wyścig w workach, bieg między pachołkami, slalom z piłeczką do unihokeja – to tylko niektóre konkurencje. Wiele radości wywołał konkurs karmienia serkiem homogenizowanym z zasłoniętymi oczami. Salwy śmiechu i mnóstwo dobrej zabawy mieli zawodnicy i obserwatorzy podczas konkurencji przeciągania liny. Zabawa była do tego stopnia wyśmienita, że do drużyn maluchów dołączali dorośli. Nie zabrakło nawet Pani Dyrektor, która dzielnie wspomagała jedną z drużyn maluchów.
O godzinie 10:00 maluchy, starsi uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły, zebrali się na parkingu, aby uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania.
Kiedy maluchy powróciły do swoich sal na zajęcia, sportową rywalizację rozpoczęli uczniowie klas IV-VI. Oprócz konkurencji, które przypadły maluchom starsi pokonywali slalom z piłką, zmagali się z szarfą, wykonywali zadania matematyczne połączone z biegami. Szkoda, że aparat fotograficzny nie uchwycił min zawodników zjadających kawałki cytryny. Wszyscy – uczniowie i nauczyciele – doskonale się bawili, a ostatnia konkurencja – przeciąganie liny – wywoływała salwy śmiechu wśród jej uczestników. Pan Hubert Rybak, który prowadził całe wydarzenie pochwalił wszystkich za wspaniałe zaangażowanie i podkreślił, że zwycięzcami są wszyscy uczestnicy tej fantastycznej sportowej zabawy.
Ostatnią atrakcją pierwszego czerwcowego dnia były występy grupy cyrkowej. Sztuczki artystów bardzo się podobały. Niektórzy uczniowie byli zapraszani na prowizoryczną arenę i mogli się przez chwilę poczuć jak cyrkowe gwiazdy.