Jak nie czytam, jak czytam?

jncjc  Zdjęcia pani Ireny Kołak

IMG_3455

W tym roku nasza szkoła i grębkowskie gimnazjum przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest miesięcznik “Biblioteka w Szkole”. W Grębkowie koordynatorem akcji jest pani Monika Skórka opiekunka szkolnej biblioteki. W szkole zostały ogłoszone konkursy mające na celu zachęcenie do czytania książek. Hasło przewodnie konkursów: “Przyłapani na czytaniu”.

Kulminacja ogólnopolskiej akcji miała miejsce 1 czerwca, kiedy to wraz z całą Polską podjęliśmy próbę bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. W tym celu wszyscy uczniowie i pracownicy grębkowskich placówek zebrali się na szkolnym parkingu ze swoimi ulubionymi książkami. Dokładnie o godzinie 10:00 wszyscy rozpoczęli głośne czytanie.

Obejrzyj zdjęcia z wydarzenia.

Kiedy już organizator akcji podsumuje ogólnopolskie czytanie poinformujemy czy udało się pobić ubiegłoroczny rekord.

Poniżej przedstawiamy film zgłoszony przez klasę szóstą do szkolnego konkursu “Przyłapani na czytaniu”. Uczniowie wykorzystali modną ostatnio zabawę “Mannequin Challenge”.