Korzystaj z Internetu BEZPIECZNIE!

IMG_2759 IMG_2766

10 kwietnia przedstawicielka KPP w Węgrowie, sierżant Monika Księżopolska, spotkała się z uczniami klas IV-VI, aby porozmawiać z nimi o odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z usług internetowych.
Internet to nieograniczone źródło wiedzy, szybki sposób komunikowania się, wygodne narzędzie wymiany informacji, ale to również źródło niebezpieczeństw. Pani sierżant starała się uświadomić naszym uczniom, że korzystając z Internetu musimy być uczciwi i odpowiedzialni, nie możemy naruszać prywatności i dobrego imienia innych osób. Uczniowie dowiedzieli się również o internetowych zagrożeniach: niebezpieczne treści, niebezpieczne kontakty – to tylko niektóre z nich.

Młodzi internauci słuchali Pani sierżant z dużym zainteresowaniem, zadawali pytania, mówili o swoich doświadczeniach. Oklaskami podziękowali za ciekawe spotkanie.