Świadkowie zmartwychwstania w grębkowskiej szkole.

IMG_2798W gonitwie codzienności, w szarości i blaskach mijających nocy i dni, w zagubieniu, w zamyśleniu, w troskach i kłopotach, wzlotach i upadkach, smutkach i radościach życia , 12 kwietnia zobaczyliśmy Jezusa. Tego dnia zatrzymaliśmy się na chwilę…  Zatrzymała się cała grębkowska, szkolna społeczność, aby przed świętami Wielkiej Nocy przypomnieć sobie i na nowo uwierzyć, że Jezus zmartwychwstał, naprawdę zmartwychwstał. Zmartwychwstał, aby nadać sens każdemu ludzkiemu życiu otwierając przed nim bramy nieba.

12 kwietnia, ostatniego dnia przed feriami świątecznymi, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Grębkowie „pojawili się” świadkowie zmartwychwstania Jezusa: aniołowie, Piłat, Maria Magdalena, św. Piotr, św. Jan, Nikodem, Józef z Arymatei, Maria Kleofasowa, św. Tomasz, św. Paweł. Opowiadali oni jak to było ze zmartwychwstaniem Pana. Opowiadali o śmierci Jezusa, złożeniu Jego ciała do grobu i największym cudzie, jaki wydarzył się na ziemi trzeciego dnia po tym wydarzeniu, cudzie powstania Jezusa z martwych. W świadków zmartwychwstania wcielili się na chwilę uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Grębkowie.

Opowieść była przeplatana pieśniami i piosenkami śpiewnymi przez grębkowskich uczniów: „Rysuję krzyż”, „Nie umiem dziękować Ci Panie”, „Zaufaj Panu już dziś”. Całą opowieść zakończył św. Paweł czytając fragment Listu do Koryntian” „Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?   Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał.   A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał”. Zakończyła ją także piosenka „Jezus zwyciężył” śpiewana najgłośniej, najpiękniej, najweselej, z ogromną wiarą przez grębkowskie dzieci i młodzież.

Na zakończenie akademii zabrała głos Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie, Proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja w Grębkowie i Proboszcz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Żarnówce składając uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym grębkowskiej szkoły świąteczne życzenia miedzy innymi : błogosławieństwa Bożego i radości z tego, że Jezus żyje.

Agnieszka Kowalczyk