Bijemy rekord Polski w kategorii: “Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza”

IMG_65595 maja 1846 roku – 170 lat temu – urodził się Henryk Sienkiewicz – wielki pisarz, noblista, patron naszej szkoły. 100 lat temu zmarł.

Rok 2016 został ogłoszony ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA.

W związku z powyższym nasza szkoła, gimnazjum i wszyscy pracownicy szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu Polski w kategorii: “Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza”.

Ustanowienie rekordu polegało na wspólnym odczytaniu, przez jak największą grupę ludzi, zgromadzonych w jednym miejscu, tego samego fragmentu dzieła Henryka Sienkiewicza.

5 maja 2016 roku o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy wspólne – na 312 głosów – głośne czytanie fragmentu powieści “Potop”. W ten sposób uczciliśmy 170 rocznicę urodzin wielkiego Polaka.