Dzień Dziecka na sportowo

17-20220614_102204Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy niezwykle aktywnie i wesoło. Już po raz czwarty odbył się bieg ulicami Grębkowa. Chętni uczniowie i nauczyciele pokonali dystans z centrum miejscowości do szkoły – rywalizacja była niezwykle zacięta. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali druhowie z grębkowskiej OSP. Otrzymaliśmy informacje, że część uczniów doskonaliła wcześniej kondycję, aby wypaść w biegu jak najlepiej.
Uczniowie wszystkich klas mogli rywalizować w skokach na skakance i… w rzucie beretem. Obie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Klasy 1-3 sprawdziły kto najszybciej przetoczy oponę, najsprawniej zdejmnie i założy buty. Konkurencja rozwieszania prania, to mogło być sprawdzenie kto pomaga w takich czynnościach w domu:). Można było pograć w siatkówkę, rozegrano kilka meczów piłki nożnej. Przez kilka godzin trwały rozgrywki szkolne szachowe. Oczywiście, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku.
Na koniec odbyło się losowanie nagród-niespodzianek dla wszystkich klas. Uczniowie otrzymywali zestawy słodyczny, możliwość wyjazdu na wycieczkę, kiełbaski lub lody.

06-IMG_4317
21-20220614_102703