“Przywróć naszą Ziemię”

image000000(3)22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto zapoczątkowała demonstracja w Stanach Zjednoczonych (1970r.), w której głoszono hasło: Każdy Dzień, to Dzień Ziemi.
To święto ma nam przypominać, że jesteśmy częścią przyrody i musimy dbać o naszą planetę.
Każdego dnia musimy troszczyć się o stan środowiska naturalnego. Wspólne działania przyniosą odczuwalne zmiany na całej Ziemi.
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły obejrzeli film przygotowany przez ZŚiNPK w Kielcach. Poznali zasady życia według idei Zero Waste. Rozwiązywali test dotyczący ochrony środowiska, wykonali prezentacje i plakaty, powstało dużo prac plastycznych. Uczniowie oprócz tego, że szanują swoją planetę, również bardzo Jej dziękują, za to wszystko co nam daje.

Opiekunowie Koła Przyrodniczego