Dzień Myśli Braterskiej

image0Każdego roku 22 lutego skauci na całym świecie obchodzą ważne święto –
              Dzień Myśli Braterskiej.
Tego dnia harcerze ślą życzenia do przyjaciół, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń wszystkich młodych ludzi. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

W tym roku ze względów na sytuację epidemiologiczną, w szkole pojawiły się tylko zuchy
z 3 Gromady Zuchowej “Pogodne niedźwiadki”
, czyli uczniowie klas I- III.
Zuchy postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień, zdobywając Odznakę Dnia Myśli Braterskiej i  biorąc udział w lekcjach w swoich zuchowych mundurach. Natomiast harcerki i harcerze z 3 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej “KeDyw” wykonali wspólny kolaż w mundurach i zamieścili życzenia na swojej stronie internetowej w celu promowania idei braterstwa i przyjaźni.

z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
podharcmistrzyni Małgorzata Bozińska