Akcja “Szkoła pamięta”

.
Klasa III wraz z paniami Stanisławą Siennicką oraz Marleną Laskowską odwiedziły groby zmarłych, ważnych dla naszej szkolnej społeczności. W ramach akcji “Szkoła pamięta” uczniowie odwiedzili miejsca pamięci w Grębkowie, Żarnówce oraz w Liwie, porządkowali groby, palili znicze
i wspominali osoby ważne dla całej naszej wspólnoty.

Po grębkowskim cmentarzu oprowadziła nas Pani Hanna Ługowska nauczycielka z Kózek.
Zwróciła uwagę na historię naszej małej ojczyzny i jej lokalnych bohaterów. Dziękujemy.

.

Szkoła pamięta” – idea akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Marlena Laskowska