Choinka Noworoczna 2019

IMG_1085Ostatnia sobota przed feriami to w naszej szkole tradycyjnie zabawa noworoczna połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Tuż po godzinie trzynastej rozpoczęły się występy. Jako pierwsze zaprezentowało się Kółko Teatralno-Muzyczne – uczniowie przebrani za kolędników przypomnieli tradycje związane z kolędowaniem, ale zaśpiewane przez nich kolędy były bardzo nowoczesne.

Na scenie pojawiały się kolejne klasy: obejrzeliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie w wykonaniu klasy II, klasa III przedstawiła współczesną wersję bajki o Jasiu i Małgosi, a klasy pierwsze zaprezentowały taniec z ukwieconymi obręczami i wesołe skecze. Nie zabrakło wierszyków dla Babć i Dziadków w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Skecz nawiązujący do Święta Babć i Dziadków przedstawili ósmoklasiści, a klasa Va zatańczyła “Chocolate dance”. Na koniec krótki występ przygotowali nauczyciele. Żartobliwą interpretacją utworu Stanisława Moniuszki “Dziad i Baba”  zainaugurowaliśmy szkolne obchody Roku Moniuszkowskiego.

Po części artystycznej Rada Rodziców zaprosiła dzieci na kolację, a Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

I oczywiście rozpoczęły się tańce…

Cieszymy się, że tego dnia byli z nami przedstawiciele samorządu gminnego: Pan Wójt Bogdan Doliński i Pan Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kowalski. Dziękujemy za liczne przybycie Babciom, Dziadziom i Rodzicom uczniów. Wypełniona po brzegi sala z pewnością była świetną rekompensatą za wysiłek włożony w przygotowania do występów.

Do zobaczenia za rok!

 

“Chocolate dance” w wykonaniu klasy Va