Biwak harcerski „Gawra 2018”

1. Uczestnicy biwaku GAWRA 2018W dniach 24 – 25 listopada bieżącego roku drużyna harcerska (3 Próbna Środowiskowa Drużyna Harcerska „KeDyw” ) i gromada zuchowa (3 Próbną Gromadą Zuchową „Pogodne niedźwiadki”) działająca w Naszej szkole zorganizowały biwak dla harcerzy i zuchów z Hufca Doliny Liwca im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

Drużyna i gromada przy współpracy z Naszą szkołą i Ochotniczą Strażą Pożarną z Grębkowa oraz pod patronatem Komendanta Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie pwd. Grzegorzem Jasiurskim zorganizowały i przeprowadziły zajęcia oraz liczne atrakcje dla uczestników m.in.: mini manewry na świeżym powietrzu, gry i zabawy na hali sportowej, zwyczaje i obrzędy andrzejkowe oraz dla harcerzy nocną grę terenową ze scenariuszem, gdzie uczestnicy mogli wcielić się w harcerzy Szarych Szeregów z Bojowych Szkół. Dla zuchów biwak był szczególny, gdyż wieczorem część z nich złożyła Obietnicę Zuchową.

W biwaku wzięło udział blisko 84 harcerzy i zuchów z takich jednostek organizacyjnych jak: 1 Specjalnościowa Drużyna Harcerska „Grom” im. Cichociemnych spadochroniarzy AK z Węgrowa, 16 Drużyna Starszoharcerska „Szare Płomienie” im. Rotmistrza Witolda Pileckiego z Węgrowa, 2 Drużyna Starszoharcerska „Podniebne Sokoły” z Miedznej, 9 Gromada Zuchowa „Orlęta” im. Aleksandra Kamińskiego z Węgrowa oraz nasi harcerze z 3 Próbnej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „KeDyw” i zuchy z 3 Próbnej Gromady Zuchowej „Pogodne niedźwiadki”.
Biwak zakończył się w niedziele uroczystym apelem, na którym zostały wręczone każdej drużynie i gromadzie słodkości z dyplomem uczestnictwa. Na koniec wspólnie z rodzicami przybyłymi po swoje pociechy starym harcerskim zwyczajem harcerze i zuchy zawiązały krąg harcerski przy piosence „Bratnie słowo” została puszczona „iskierka”.

phm. Małgorzata Bozińska

One thought on “Biwak harcerski „Gawra 2018”

Comments are closed.