Klasa druga w Siedlcach

IMG_17076 czerwca klasa II wyjechała na wycieczkę. Bardzo dużo pozytywnych emocji wzbudził pierwszy punkt programu, czyli wizyta w Wiosce Indiańskiej w Grali. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, takich jak terenowy tor przeszkód, strzelanie z łuku, przeciąganie liny; malowali twarze w indiańskie wzory, tańczyli indiańskie (i nie tylko indiańskie) tańce, skakali na bardzo dziwnym „dmuchawcu”. Były również zabawy z chustą animacyjną, a na koniec pyszny poczęstunek i kiełbaski z grilla. Nikomu nie chciało się wyjeżdżać, ale na uczniów czekał dalszy ciąg programu, czyli ciekawy film pt. „Futrzaki ruszają na ratunek” w Novekino Siedlce. Ale dopiero na koniec wycieczki była atrakcja, na którą czekali wszyscy uczestnicy – wizyta w Planetarium „Niebo Prusa” w I Liceum Ogólnokształcącego im B. Prusa w Siedlcach. Pasjonat astronomii i uczeń mgr Sławomira Mielnickiego, nauczyciela fizyki, wprowadził nas w tajniki gwiazd, gwiazdozbiorów i planet. Drugoklasiści zasypali go gradem pytań, byli bardzo zaciekawieni. Wizyta zakończyła się wpisaniem do księgi gości i wspólnym zdjęciem.
Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Grębkowa.

Anna Wyszogrodzka