11 listopada – obchody gminne.

IMG_5064Już po raz siódmy mieszkańcy gminy Grębków zgromadzili się na gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą. Następnie, na placu w centrum Grębkowa, przedstawiciele Władz Gminy złożyli wieniec przy krzyżu-pomniku. Ceremonię uświetniła obecność pocztów sztandarowych OSP i szkół, oraz uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Swój udział w wydarzeniu mieli uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili mieszkańcom gminy inscenizację “W hołdzie Niepodległej”. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawioną w symboliczny sposób historię naszego kraju. W wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na koniec wystąpili znani i lubiani satyrycy: Sylwester Maciejewski i Jacek Łapot.