Konkurs Piosenki Religijnej

20170612_11160512 czerwca 2017r. odbył się VIII Konkurs Piosenki Religijnej w Szkole Podstawowej w Górkach Grubakach, w którym uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grębkowie oraz dwie koleżanki z SSP w Wyszkowie pod opieką p. Hanny Żółkowskiej- Koper.

Nasz zespół reprezentowały uczennice: Antonina Miklaszewska z klasy I i Julia Topolska z klasy VI.
Antosia zaśpiewała piosenkę pt. “Gdy klęczę przed Tobą” przy pięknej grze na skrzypcach oraz akompaniamencie gitary w wykonaniu Stanisława Miklaszewskiego z klasy IV.

Julia Topolska przy grze na organach, zaśpiewała przecudne “Ave Maria” oraz pieśń pt. “Modlitwa Esmeraldy”.

Nasza silna grupa, w dwóch kategoriach wiekowych zdobyła I MIEJSCE.

Zwycięzcą konkursu w kategorii klas I-III została Antonina Miklaszewska oraz Julia Topolska- w kategorii klas IV- VI.

Miło nam również było, że nasza koleżanka Magda Kuryłek z klasy III ze szkoły w Wyszkowie zdobyła II miejsce.

Uczestnicy konkursu mieli okazję usłyszeć także dziewczęta z naszego gimnazjum: Olę Roguską, Igę Roguską, Martynę Madziar i Julię Sprzonczak, które (poza konkursem) zaśpiewały trzy piosenki przy akompaniamencie gitar. Swoim występem wzbudziły wiele emocji i gromkich braw.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom za zaproszenie nas na ten konkurs, mimo iż jesteśmy z innej diecezji i dekanatu. Wspólnie mogliśmy śpiewem chwalić Imię Boże oraz poznać kolegów i koleżanki z okolicznych szkół.

Hanna Żółkowska Koper