Akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

IMG_31994 maja cała społeczność szkolna odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęła uroczystą akademię upamiętniającą dzień uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie gimnazjum z udziałem uczniów szkoły podstawowej.

Była to również okazja do wręczenia nagród uczestnikom konkursu zorganizowanego przez świetlicę szkolną. Celem konkursu było wyłonienie uczniów najpiękniej czytających. W grupie uczniów klasa I-III pierwsze miejsce wywalczył Kacper Kałuski, w kategorii klas IV-VI najpiękniej czytającą okazała się Weronika Kuzak.  Gratulujemy laureatom.

Pani dyrektor poinformowała również o udziale Kacpra Kałuskiego w Wojewódzkich Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Kacprowi zabrakło tylko 4 punktów aby przejść do kolejnego etapu czyli zmagań z uczniami z całego kraju w Wielkim Finale konkursu. Biorąc pod uwagę jego młody wiek – wszystko jeszcze przed Kacprem.  Gratulujemy osiągniętego sukcesu i już trzymamy kciuki na kolejne edycje Turnieju.