Wyjazd na lodowisko

IMG_20170126_110321W dniu 26 stycznia 2017r. 59 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe na lodowisko do Mińska Mazowieckiego. Wyjazd zorganizowali: p. Damian Szymczakowski i p. Hubert Rybak, którzy z pomocą p. pedagog Janiny Mironiuk, czuwali nad bezpieczną jazdą uczniów na lodzie.
Celem wyjazdu było nie tylko wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, ale także: rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych słabości i lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu, wzmacnianie właściwych postaw opartych na współpracy w grupie i szacunku dla partnera czy przeciwnika oraz utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.
Chociaż ranek przywitał wszystkich śnieżnobiałym puchem, który spadł w ciągu nocy, choć mróz dawał się we znaki, wszyscy dzielnie jeździli po lodzie, a cele wyjazdu zostały zrealizowane. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu i wymaga nakładu pracy oraz samozaparcia w dążeniu do celu.