Wycieczka zawodoznawcza klas ósmych

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. klasy ósme wraz z p. E. Frączek i M. Laskowską wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą by poznać charakterystykę pracy w swojej najbliższej okolicy. Odwiedziliśmy pieczarkarnię Państwa Jachimowiczów w Wierzbnie, gdzie mogliśmy przyjrzeć się pracy w nowoczesnym zakładzie, stawiającym na ekologię, poznać jego specyfikę oraz na własne oczy zobaczyć jak wygląda uprawa pieczarki. Byliśmy również w gospodarstwie rolnym, spełniającym najnowsze normy europejskie - gospodarstwie Państwa Duszak. Gdzie zobaczyliśmy nowoczesne obory, szczęśliwe krowy i wspaniały park maszynowy.

Klasy drugie odwiedziły Farmę Iluzji

10 czerwca klasy 2a i 2b były na wycieczce w "Farmie Iluzji". Piękna pogoda i dobre humory dopisywały przez cały czas. Atrakcje i przyjemności, które czekały na uczestników wycieczki, zachęcały do wspólnej zabawy. Uczniowie mieli okazję zaprzyjaźnić się z iluzją, powspinać na linach, zagrać w golfa, popływać tratwami, pojeździć na karuzeli. Z żalem opuszczali to świetne miejsce, jednocześnie mając nadzieję na kolejną wizytę.

Noc w bibliotece

Odpowiedni klimat na czytanie to dla większości czytelników własne domowe zacisze.

31 maja uczniowie klasy 8b wybrali inne miejsce na spotkanie z książką. I nie byłoby w tym miejscu nic nieoczywistego, gdyby nie pora i forma. Biblioteka szkolna po raz pierwszy zaprosiła uczniów na nocleg. Ten niekonwencjonalny sposób promocji czytelnictwa i spędzenia czasu w gronie rówieśników bardzo się młodzieży spodobał. Budowanie z książek, literackie kalambury, lektura, podchody, pizza i seans filmowy dostarczyły niesamowitych przeżyć.
Bibliotekarze

« 2 z 8 »