Rok szkolny 2018/2019

Wizyta w gospodarstwie

20 września 2018r. uczniowie klasy III odwiedzili gospodarstwo Państwa Agnieszki i Tomasza Duszaków w Ogródku.
Wizytę zaczęliśmy od fantastycznej lekcji przyrody przeprowadzonej przez
Pana Tomasza. Przypomnieliśmy sobie rodzaje zbóż oraz poznaliśmy maszyny, które są niezbędne do pracy na polu. Odwiedziliśmy cielaczki, jałówki i krówki mleczne, a szczególnie naszą uwagę przykuł byczek z charakterem. Widzieliśmy również jak robi się kiszonkę i rozmawialiśmy o karmieniu krów. Furorę zrobiły też mniejsze zwierzątka Bartka i Kacpra – śliczne białe króliczki.
Pani Agnieszka Duszak przygotowała dla nas przepyszny i różnorodny poczęstunek, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na zakończenie wizyty był jeszcze tort-niespodzianka. Nie tylko był zielony, ale jeszcze leżały na nim słodkie krówki, które każdy chciał spróbować.
Dzień spędzony był bardzo aktywnie, na świeżym powietrzu. Humory wszystkim dopisywały, co było zasługą naszych Gospodarzy. Na pewno długo będziemy wspominać tę cudowną wycieczkę. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaproszenie, poświęcony czas, przekazaną wiedzę i zaangażowanie jakim zostaliśmy obdarzeni.
Dziękujemy!

Uczniowie i nauczyciele klasy III

Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego za nami. O godzinie 9:00 uczniowie szkoły podstawowej oraz ostatnich klas gimnazjalnych zebrali się w sali gimnastycznej. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Grażyna Sawicka przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli szczególnie serdecznie zwracając się do nowych członków naszej społeczności szkolnej – uczniów klas pierwszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Po wysłuchaniu krótkiego przemówienia uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się z wychowawcami. Od jutra czeka nas codzienna praca, ale również wiele przyjemnych szkolnych wydarzeń.

Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości w realizacji szkolnych celów i wspaniałych ocen na koniec roku.

« 2 z 2 »