Rok szkolny 2018/2019

Wycieczka do Liwa grupy 0A

W czerwcu zwiedzaliśmy Muzeum Zbrojownię na zamku w Liwie. Muzeum prezentuje militaria
z całego świata, od zabytków z epoki rzymskiej po broń XX wieku. Kolekcja zawiera broń palną,
białą – w tym duży zbiór bagnetów z 20 krajów. Wystawie broni towarzyszy kolekcja malarstwa
i grafiki, oraz piękne zabytkowe meble. Dzieci miały okazję zwiedzić zamek
i wejść na taras widokowy na wieży.

KK

Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 7.06.2019r. Pani Marlena Laskowska wraz z Panią Agnieszką Romańczuk pojechali z uczniami na wycieczkę zawodoznawczą dla uczniów klas VIII, IIIa i IIIb.  Odwiedziliśmy trzy zakłady pracy;

 Pieczarkarnia Jachimowicz Mirosław Wierzbno,
 Bomet Sp. z o.o. Sp. K. Węgrów,
 ML Dariusz Niszcz Starawieś (dodatkowo spotkanie dla młodzieży w szkole).

Wycieczki oraz spotkania w szkole z pracownikami pozwoliły na poznanie roli różnorodnych zakładów pracy w rozwoju gospodarczym regionu, poznanie specyfiki wybranych zawodów, poznanie różnorodności stanowisk pracy w przedsiębiorstwach, poznanie fizycznych czynników środowiska pracy oraz maszyn, urządzeń i technologii produkcyjnych dominujących w przedsiębiorstwie, a także kształtowanie samodzielności i umiejętności współpracy. 

ML

Las w doniczce

Uczniowie klas gimnazjalnych uczyli się na spotkaniu majowym z panią Reiss (pod opieką
p. M. Skwierczyńskiej oraz p. M. Laskowskiej) - robić las w doniczce - kompozycje kwiatowe w szkle.
Jak widzimy z pięknym skutkiem;-)

Druga Noc Filmowa

31 maja 2019 r. już po raz drugi w naszej szkole odbyła się Noc Filmowa. Zorganizowana została z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w niej udział 23 osoby. Opiekowały się nami panie: Marlena Laskowska, Bożena Gołoś, Anna Głuchowska oraz Monika Sapiaska. Jako pierwszy obejrzeliśmy film „Kubo i dwie struny” – amerykański animowany film przygodowy fantasy z 2016 roku w reżyserii Travisa Knighta. Następnie „Mój przyjaciel Hachiko” – amerykański film obyczajowy opowiadający historię psa Hachikō, wyreżyserowany w roku 2009 przez szwedzkiego reżysera Lasse Hallströma z Richardem Gere'em w roli głównej. Na końcu zaczęliśmy oglądać film „Wstrząs” – amerykański dramat filmowy z 2015 roku w reżyserii Petera Landesmana z Willem Smithem w roli głównej. Spotkanie filmowe zakończyło się o godz. 1.00.
Uważamy, że to było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Filmy były różnorodne, wartościowe i pouczające, a czasem wzruszające i zabawne. Miło spędziliśmy czas.

Julia Sasim i Angelika Topolska

Klasa trzecia w Warszawie

4 czerwca 2019r. pojechaliśmy cała klasą na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Starówkę, ZOO oraz Centrum Nauki Kopernik.
Najpierw pojechaliśmy na Stare Miasto. Zobaczyliśmy tam Barbakan, piękne kamienice, Pomnik Małego Powstańca oraz warszawską Syrenkę.
Prosto ze Starówki poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, w którym widzieliśmy np. tornado ognia, ciekawe iluzje, różne testy wzroku, dotyku i głośności, sprawdziliśmy jak jesteśmy rozciągnięci, konkurowaliśmy ze sobą, kto się bardziej uspokoi i przestanie myśleć.
Na koniec pojechaliśmy do ZOO. Było tam bardzo gorąco, ale jedliśmy lody, więc byliśmy ochłodzeni. Jak je kupowaliśmy, patrzył na nas nosorożec! Zobaczyliśmy wiele zwierząt, między innymi: hipopotamy, nosorożce, papugi, pawiany, goryle, jaszczurki, węże, żyrafy, słonie i śmieszne małpki. Po ogrodzie zoologicznym spacerowały pawie. Jednak klasie najbardziej podobały się szympansy, które skakały z liny na linę, same odkręcały sobie butelkę i piły z niej wodę. Przywódcą ich stada jest szympans Patrick, który woli rządzić dźwiękiem, niż pięścią – dowiedzieliśmy się tego od pracownika ZOO. Niestety na początku nie udało nam się zobaczyć tygrysów ani lwów, lecz na koniec, gdy kierowaliśmy się do punktu wyjścia ukazała nam się piękna lwica.
Wycieczka była świetna, więc minęła nam bardzo szybko. Super się bawiliśmy oraz wiele się nauczyliśmy.

Antonina Miklaszewska
Julia Reiss

Zlot Szkół Sienkiewiczowskich 2019

W dniach 24 - 26 maja przedstawiciele naszej szkoły - Maja Bieniak, Magda Czumaj i Joanna Cieplińska uczestniczyli w XXVII Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Olecku. Brać sienkiewiczowska spędzała czas na integracji, wymianie doświadczeń, pracy zespołowej pogłębiającej wiedzę o patronie i zabawie.

« 2 z 12 »