Rok szkolny 2018/2019

Uczta na Olimpie.

Klasa Va gościła wczoraj, tj. 3 grudnia 2018r., na wystawnej uczcie u Zeusa na Olimpie. Uczniowie przeobrażeni w greckich bogów i herosów spożywali ambrozję i pili nektar. Zabawa była znakomita!

Joanna Cieplińska

Niedźwiedź polskim żołnierzem!

26 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy misiowe święto. Z racji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy II zostali zapoznani z postacią niedźwiedzia, który służył w polskiej armii i wspólnie z żołnierzami generała Andersa przemierzał wojskowy szlak przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie o Monte Cassino. Pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją – dzięki czemu stał się znakiem rozpoznawczym 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.
Losy misia Wojtka zostały opisane przez Łukasza Wierzbickiego w książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”. I właśnie ta książka stała się inspiracją tegorocznych obchodów Dnia Pluszowego Misia . Przeczytane fragmenty i towarzyszące im materiały filmowe i zdjęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem drugoklasistów.
Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali „misiowe” prace plastyczne.
Mamy nadzieję, że niedźwiedź Wojtek stanie się sławnym misiem wśród grębkowskich dzieci.

Bibliotekarze

Świąteczne przygotowania - pieczenie pierników

29.11.2018r. klasa IV uczestniczyła w spotkaniu nt. zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Pani Wanda Miszczak i pani Marta Boruc zorganizowały również dla uczniów warsztaty kulinarne połączone z pieczeniem pierników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wałkowały ciasto na pierniki, a następnie wykrawały z niego różne kształty (choinki, gwiazdki, domki…).Największą frajdę sprawiało dzieciom dekorowanie upieczonych ciasteczek. Na koniec odbyła się oczywiście degustacja samodzielnie zrobionych pierników.
Mamy nadzieję że uczniowie wykorzystają nabyte umiejętności przed zbliżającymi się świętami i ich domy będą pachnieć piernikowymi wypiekami.

Monika Sapiaska

Biwak harcerski „Gawra 2018”

W dniach 24 – 25 listopada bieżącego roku drużyna harcerska (3 Próbna Środowiskowa Drużyna Harcerska „KeDyw” ) i gromada zuchowa (3 Próbną Gromadą Zuchową „Pogodne niedźwiadki”) działająca w Naszej szkole zorganizowały biwak dla harcerzy i zuchów z Hufca Doliny Liwca im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie.

,,Ssaki naszych lasów”

19.11.2018r. w Nadleśnictwie Siedlce odbyło się spotkanie przygotowujące uczniów naszej szkoły do konkursu o ssakach. Konkurs odbędzie się 14.12. 2018r i będzie się składać z dwóch części: teoretycznej i praktycznej .
Zagadnienia obejmujące pierwszą cześć to:
1. Morfologia zwierząt – wygląd zewnętrzny.
2. Biologia ssaków: sposób odżywiania, sposób rozmnażania i wychowywania młodych.
3. Ekologia ssaków – miejsca występowania.
4. Stosunki międzygatunkowe.
5. Gwara łowiecka.
6. Zwierzęta chronione.
7. Dokarmianie zwierząt.
8. Ciekawostki przyrodnicze.
Część praktyczna polegała będzie na rozpoznawaniu zdjęć ssaków.

Wizyta w Urzędzie Gminy Grębków

Uczniowie klasy VIIa wzięli udział w spotkaniu w Urzędzie Gminy Grębków na temat segregacji odpadów. Wiele ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się od p. Hanny Zwolińskiej i p. Włodzimierza Miszczaka. Uczniowie przypomnieli sobie jakiego koloru worki używane są do segregowania śmieci. Zapoznali się z harmonogramem odbioru odpadów w swoich miejscowościach i otrzymali kalendarze. Uczniowie dowiedzieli się także, jak odbywa się segregowanie odpadów w naszej gminie i po co segreguje się śmieci.

Patriotyczne śpiewanie

W drugim tygodniu po uroczystych, ogólnopolskich obchodach 100-lecia niepodległości w naszej szkole nadal podkreślamy doniosłość rocznicy. Zbieraliśmy się w czasie przedostatniej przerwy na szkolnym korytarzu, przy pianinie, aby śpiewać dla Niepodległej. Piosenki partyzanckie i żołnierskie, wesołe i nostalgiczne - śpiewały maluchy z zerówki, uczniowie młodszych i starszych klas oraz dorośli.

« 2 z 6 »