Rok szkolny 2016/2017

Cyrk w szkole

Ostatnią atrakcją pierwszego czerwcowego dnia były występy grupy cyrkowej. Sztuczki artystów bardzo się podobały. Niektórzy uczniowie byli zapraszani na prowizoryczną arenę i mogli się przez chwilę poczuć jak cyrkowe gwiazdy.

Dzień Dziecka -grupa starsza

Kiedy maluchy powróciły do swoich sal na zajęcia, sportową rywalizację rozpoczęli uczniowie klas IV-VI. Oprócz konkurencji, które przypadły maluchom starsi pokonywali slalom z piłką, zmagali się z szarfą, wykonywali zadania matematyczne połączone z biegami. Szkoda, że aparat fotograficzny nie uchwycił min zawodników zjadających kawałki cytryny. Wszyscy - uczniowie i nauczyciele - doskonale się bawili, a ostatnia konkurencja - przeciąganie liny - wywoływała salwy śmiechu wśród jej uczestników. Pan Hubert Rybak, który prowadził całe wydarzenie pochwalił wszystkich za wspaniałe zaangażowanie i podkreślił, że zwycięzcami są wszyscy uczestnicy tej fantastycznej sportowej zabawy.

Dzień Dziecka - grupa młodsza

Wesołymi sportowymi zabawami na boisku rozpoczęły ten dzień maluchy z zerówki i uczniowie klas młodszych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wyścig w workach, bieg między pachołkami, slalom z piłeczką do unihokeja - to tylko niektóre konkurencje. Wiele radości wywołał konkurs karmienia serkiem homogenizowanym z zasłoniętymi oczami. Salwy śmiechu i mnóstwo dobrej zabawy mieli zawodnicy i obserwatorzy podczas konkurencji przeciągania liny. Zabawa była do tego stopnia wyśmienita, że do drużyn maluchów dołączali dorośli. Nie zabrakło nawet Pani Dyrektor, która dzielnie wspomagała jedną z drużyn maluchów.

Rekord w masowym czytaniu

Zdjęcia pani Ireny Kołak z wydarzenia "Jak nie czytam, jak czytam"

Jak nie czytam,jak czytam?

W tym roku nasza szkoła i grębkowskie gimnazjum przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest miesięcznik "Biblioteka w Szkole". W Grębkowie koordynatorem akcji jest pani Monika Skórka opiekunka szkolnej biblioteki. W szkole zostały ogłoszone konkursy mające na celu zachęcenie do czytania książek. Hasło przewodnie konkursów: "Przyłapani na czytaniu".

Kulminacja ogólnopolskiej akcji miała miejsce 1 czerwca, kiedy to wraz z całą Polską podjęliśmy próbę bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie. W tym celu wszyscy uczniowie i pracownicy grębkowskich szkół zebrali się na szkolnym parkingu ze swoimi ulubionymi książkami. Dokładnie o godzinie 10:00 wszyscy rozpoczęli głośne czytanie.

Kiedy już organizator akcji podsumuje ogólnopolskie czytanie poinformujemy czy udało się pobić ubiegłoroczny rekord.

Dzień Matki - Folder

Z okazji Dnia Matki został ogłoszony konkurs plastyczny i literacki "Opowiem Wam o mojej Mamie". Zadaniem uczestników było namalowanie portretu mamy i napisanie o niej wierszyka lub krótkiej prozy. Pomysłodawczynią konkursu jest pani Eliza Pawlak - nauczycielka plastyki. Przy okazji akademii związanej ze świętem Mam, zostały rozdane folderki, w których pani Eliza przedstawiła wyłonione w konkursie najlepsze prace.

Kwiaty i piosenki dla Mam

Z wielką starannością dzieci z zerówki i uczniowie klas I-III przygotowali występy dla swoich Mam z okazji Dnia Matki. Były wiersze, piosenki, wesołe scenki i bardzo dużo uśmiechu.

« 2 z 8 »