#BIEGFAIRPLAYPKOI2023 GRĘBKÓW

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie przyłączyła się w tym roku do III edycji ogólnopolskiej akcji dla dzieci i młodzieży #BiegFairPlayPKOI.

W akcji wzięło udział ponad 80% Uczniów uczęszczających do szkoły w Grębkowie pod opieką Nauczycieli wychowania fizycznego i Wychowawców. Zasady Fair Play przybliżane były Uczniom przez cały tydzień od 11 do 15 września. W tym czasie zorganizowane zostały różne aktywności, podczas których  zwracano uwagę na „promocję wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu”: wycieczki rowerowe, wycieczki piesze, ogniska z zabawami, współpraca podczas wykonywania prac technicznych, plastycznych, przedstawienie na temat właściwego zachowania, gry i zabawy ruchowe, nauka i nagranie piosenki napisanej specjalnie na tą okazję, i w końcu wspólne bieganie po boisku szkolnym. Zdarzyło się wiele okazji ku temu, żeby wyciągnąć braterską dłoń i pomóc koleżance, czy koledze, naprawić zerwany łańcuch w rowerze, upiec kiełbaskę dla kogoś, przepuścić w drzwiach młodszego od siebie, uporządkować boisko szkolne po zajęciach, a podczas biegu uszanować możliwości współćwiczących i nie wyprzedzać – biec razem z innymi dobrze się przy tym bawiąc.

Cieszymy się, że mogliśmy tak aktywnie przyłączyć się do akcji i wiemy, że będziemy zwycięzcami zawsze wtedy, gdy będziemy FAIR PLAY..

 ”To jest ta gra – Ty i ja, Ty i ja!
       To jest ta gra – każdy swoje miejsce ma.
        To jest ten ruch – podaj rękę! Bądź zdrów!
         Żyjmy FAIR PLAY, a wszystko będzie okej”.

Zachęcamy do wysłuchania piosenki, której autorką słów i melodii jest p. Aneta Miklaszewska i obejrzenia relacji z „grębkowskiego tygodnia fair play” 😉
Wszystkim Uczestnikom gratulujemy udziału w akcji !!!
Film do obejrzenia na szkolnym kanale YouTube –
kliknij aby zobaczyć

zobacz galerię zdjęć