Wycieczka zawodoznawcza klasy VII

W piątek 16 czerwca 2023 r. klasa siódma  z wychowawczynią p. M. Maksymiak wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą by poznać charakterystykę pracy w swojej najbliższej okolicy.

Odwiedziliśmy pieczarkarnię Państwa Jachimowiczów w Wierzbnie, gdzie mogliśmy przyjrzeć się pracy w nowoczesnym zakładzie, stawiającym na ekologię, poznać jego specyfikę oraz na własne oczy zobaczyć jak wygląda uprawa pieczarki.

Byliśmy również w gospodarstwie rolnym, spełniającym najnowsze normy europejskie – gospodarstwie Państwa Duszak. Gdzie zobaczyliśmy nowoczesne obory, szczęśliwe krowy ;)) i wspaniały park maszynowy. Uczniowie zostali przewiezieni traktorem a później czekała nas niespodzianka – poczęstunek przygotowany przez Państwa Agnieszkę i Tomasza Duszaków.
Dziękujemy za miłe przyjęcie.