Wycieczka do Węgrowa klasy IIIa

W czwartek 20 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Węgrowa.  Na początku byliśmy w Bazylice Mniejszej, gdzie zobaczyliśmy lustro Twardowskiego, a potem z przewodnikiem panem Janem Mielniczkiem zwiedzaliśmy kościół i oglądaliśmy freski. Następnie udaliśmy się do Klasztoru, gdzie w podziemiach mieści się Ekspozycja muzealna – ” Węgrów – miasto wielu kultur i religii”. Tam pan Roman Postek oprowadzał nas i opowiadał o historii Węgrowa.

Byliśmy też na placu zabaw, gdzie sprytne kruki zjadły naszej koleżance bułkę. Potem poszliśmy do Pizzerii Trzech Braci, robiliśmy samodzielnie pizze, którą później mogliśmy zjeść. Pani Renata Księżopolska opowiedziała nam ciekawostki o pizzy oraz zaprosiła nas do zabawy – śpiewaliśmy “Solo”. Ostatni punkt wycieczki to lody i bubble tea w cukierni.

Bardzo nam się podobało, jesteśmy zadowoleni z wycieczki

Uczniowie klasy 3a

szkolagrebkow.pl/…/wycieczka-do-wegrowa-klasy-iiia