Akademia wielkanocna 2023

18 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia wielkanocna.

Miała na celu pokazanie, co by się stało, gdyby Chrystus nie zmartwychwstał. Uroczystość, pod kierunkiem p. Agnieszki Nykiel i ks. Łukasza Kwasowca, przygotowali uczniowie klas: 3a, 5b, 7, 8, chór szkolny i grupa przedszkolna Biedronki.

Akademia rozpoczęła się występem chóru. Następnie na scenę wyszła dziennikarka, która oznajmiła szokującą wiadomość, że Chrystus nie zmartwychwstał. W kolejnej scenie mama i córka rozmawiały o zmarłym ojcu. Trzecia scena pokazała nam siostrę zakonną z księdzem, którzy zastanawiali się, co zrobić z Kościołem? Następnie na scenie pojawił się alkoholik, który chciał się wyspowiadać ze swoich grzechów. W dalszej części programu pojawiła się grupa Biedronki, która zaśpiewała piosenkę o tradycjach wielkanocnych. Na scenę wróciła dziennikarka, oznajmiając, że doszło do “fałszerstwa”, które miało na celu sprawdzić wiarę ludzi w zmartwychwstanie Chrystusa. W tym samym momencie Jezus chodził po widowni i dotykał głów dzieci. Na koniec ksiądz wygłosił krótką homilię i rozdano nagrody za udział w konkursie wielkanocnym na najpiękniejszy stroik świąteczny.
Uroczystość zakończyła się występem chóru, który pięknie zaśpiewał pieśń „Zmartwychwstał Pan”.
Akademia była bardzo wzruszająca, skłoniła nas do głębokich refleksji i pozwoliła pozostać trochę dłużej w klimacie świątecznym.

Amelia Wielądek, koło dziennikarskie