Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszej szkole

Dzieńwolontariusza

5 grudnia pod hasłem “Pomaganie jest ważne!” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi. Aby uczcić to szczególne święto, w holu naszej szkoły na długich przerwach odbyła się akcja promująca ideę dobroczynności. Przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas  przygotowali plakaty oraz ulotki informacyjne. W ten sposób przybliżyli uczniom zagadnienie wolontariatu oraz cele organizacji Caritas Polska, wyjaśnili, kim jest wolontariusz i kto może nim zostać. Zaprosili do zaangażowania się w akcje charytatywne organizowane na terenie naszej szkoły, a jest ich wiele. Wydarzeniu towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i ich rodziców.

Gorąco dziękujemy wszystkim (rodzicom, nauczycielom, uczniom), którzy wspierają  działalność Szkolnego Koła Caritas i aktywnie włączają się w prowadzone akcje.

Pamiętajmy, że wolontariuszem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i odrobina empatii.