Spotkanie autorskie z poetką – panią Agnieszką Kowalczyk

IMG20221017132038

17 X w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z naszą regionalną poetką – Panią Agnieszką Kowalczyk, która swoją obecnością uświetniła obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Czytanie dla pokoju”.

Na co dzień uczniowie znają panią Agnieszkę jako nauczycielkę klas I-III. Nie wszyscy jednak wiedzą (zgodnie z przysłowiem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”), że wydała ona trzy tomiki poezji. Jest autorką tekstów piosenek często śpiewanych podczas uroczystości szkolnych, w tym hymnu naszej szkoły.

Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać wierszy czytanych przez poetkę, zadać pytania dotyczące twórczej pasji i autorytetów. Piątoklasiści dowiedzieli się, jaką rolę w życiu autorki odegrał Jan Paweł II.

Bardzo dziękujemy.