Spotkanie w Grębkowie

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu zaprzyjaźnionych szkół w Grębkowie

Możecie również zobaczyć jak wyglądały zajęcia związane z realizacją zadań programu “An Artistic Trip Around Europe” zaplanowanych do zrealizowania w Grębkowie

Warsztaty artystyczne – “Regional and folk cuts”

Warsztaty taneczne – “Integration in music rythm”

Warsztaty artystyczne – “Landscapes of Europe”

18 października 2016 r.

Oj działo się dzisiaj w naszej podstawówce!

Już wczoraj delegacje z Austrii, Finlandii, Hiszpanii i Łotwy przyjechały do Grębkowa. Gości przywitały  panie dyrektorki i pani Ewa Kałuska – koordynator programu w naszej szkole. Licznie pojawili się rodzice i uczniowie, aby zaprosić uczniów-gości do swoich domów.

Dzisiaj rano cała nasza szkolna społeczność z zaciekawieniem wyczekiwała przybycia koleżanek i kolegów z zagranicy. W końcu, o godzinie 9:00 nastąpiło  oficjalne przywitanie na sali gimnastycznej. Jako pierwsza gości przywitała pani dyrektor Grażyna Sawicka. W imieniu pana wójta kilka słów wygłosił przewodniczący Rady Gminy pan Ireneusz Kowalski. Miłym zaskoczeniem dla cudzoziemców była inscenizacja, której bohaterowie – bajkowe postacie charakterystyczne dla każdego z krajów – odwiedziły Misia Uszatka i Koziołka Matołka.

Goście odwiedzili dzisiaj uczniów młodszych klas i przedszkolaków. Potem rozpoczęły się warsztaty – nasi goście poznali technikę wykonania ludowych wycinanek, własnoręcznie wykonali wiele serwetek i ozdób na ścianę. Były również pierwsze wspólne tańce.

Przed naszymi gośćmi jeszcze wiele atrakcji: dzisiaj – wizyta w stadninie koni a jutro wycieczka do Warszawy i Żelazowej Woli. W czwartek kolejne zajęcia w szkole.

Author: PicasaAperture: 2.7Camera: Canon PowerShot S5 ISIso: 250
« 1 z 74 »