Rok szkolny 2020/2021

"Ubierz się w książkę"

Konkursu Sleeveface, czyli ubierz się w książkę rozstrzygnięty!!!
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.Święto zostało ustanowione przez UNESCO i jest celebrowane od 1995r.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés.
23. kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień patrona Katalonii - Świętego Jerzego. Tradycyjnie w ten dzień obdarowywano kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna ogłosiła konkurs Sleeveface, czyli ubierz się w książkę.
Poniżej zamieszczamy listę laureatów i nagrodzone prace.

3 Maja i Dzień Flagi

Samorząd Szkolny z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja i Dnia Flagi zaprosił uczniów do udziału w akcji "PAMIĘTAM-UCZCZĘ 2021" oto efekty tej Akcji:

Bardzo Wszystkim Patriotom DZIĘKUJEMY 😉

Dzień Ziemii

,,Przywróć naszą Ziemię

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto zapoczątkowała demonstracja w Stanach Zjednoczonych (1970r.), w której głoszono hasło: Każdy Dzień, to Dzień Ziemi.
To święto ma nam przypominać, że jesteśmy częścią przyrody i musimy dbać o naszą planetę.
Każdego dnia musimy troszczyć się o stan środowiska naturalnego. Wspólne działania przyniosą odczuwalne zmiany na całej Ziemi.
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły obejrzeli film przygotowany przez ZŚiNPK w Kielcach. Poznali zasady życia według idei Zero Waste. Rozwiązywali test dotyczący ochrony środowiska, wykonali prezentacje i plakaty, powstało dużo prac plastycznych. Uczniowie oprócz tego że szanują swoją planetę, również bardzo Jej dziękują, za to wszystko co nam daje.

Opiekunowie Koła Przyrodniczego

Dzień Jeansu!

3.03 w szkole świętowaliśmy DZień Jeansu !!!
Dziś każdy ma je w swojej szafie, niezależnie od wieku, nosi je wszędzie: do szkoły, do pracy i na co dzień.
Pierwsza para jeansów powstała w 1873 roku, kiedy to handlarz - żydowski emigrant z Bawarii - Levi Strauss uszył z płótna namiotowego robocze spodnie dla kalifornijskich poszukiwaczy złota.

Dzień Myśli Brayterskiej

Każdego roku 22 lutego skauci na całym świecie obchodzą ważne święto - Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia harcerze ślą życzenia do przyjaciół, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń wszystkich młodych ludzi. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu.

« 3 z 4 »