Dzień Tolerancji

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. W naszej szkole ten ważny temat podjęli uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani Marleny Laskowskiej. Uczniowie klas IV-VIII zebrali się w sali gimnastycznej by obejrzeć inscenizację przygotowaną przez ósmoklasistów posłuchać ich przekazu dotyczącego szacunku dla drugiego człowieka, akceptacji odmienności kulturowej - TOLERANCJI. Inscenizacji towarzyszyły rozwieszone na ścianie hasła - zasady "Dekalogu serdeczności":

Akcje wolontariatu

W sobotę 16 listopada 14- cioro wolontariuszy z Zaspołu Szkolno- Przedszkolnego w Grębkowie wraz z opiekunami udało się do noclegowni w Siedlcach. Tam zostały przekazane dary, które były zbierane w szkole w ramach akcji Caritas „ZMYJ SZAROŚĆ Z ICH ŻYCIA”. Były nimi środki czystości i środki do higieny osobistej. Młodzież naszej szkoły poznała w jakich warunkach i jak żyją ludzie bezdomni i dowiedziała się, że potrzebują oni wszystkiego, co jest człowiekowi potrzebne do życia, dlatego też do szkoły można przywozić czyste ubrania dla mężczyzn i kobiet, meble, które są już niepotrzebne, ale nadają się do użytku, szklanki, kubki, sztućce itp. Wszystko zostanie przekazane noclegowni.

Dzień życzliwości

Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego - Dzień Życzliwości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły z uśmiechem prezentowali "pozytywne" hasła. Chyba nie było osoby, która by się tego dnia nie uśmiechała:)

Wyjazd na sztukę teatralną do seminarium

We wtorek 12 listopada br. uczniowie klas: VI, VII i VIII w liczbie 42 osób wraz z opiekunami: p. dyrektor Grażyną Sawicką, p. wicedyrektor Anetą Miklaszewską, p. Ewą Kałuską oraz ks. Karolem Biardzkim udali się na wycieczkę do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Bogami będziecie”, który wystawili klerycy III roku studiów seminaryjnych. Zanim jednak zasiedliśmy na widowni, zwiedziliśmy monumentalny gmach naszej diecezjalnej uczelni wyższej, kształtującej przyszłych kapłanów. Uczniowie i opiekunowie z zainteresowaniem słuchali historii seminarium, jak również byli pod wielkim wrażeniem piękna i ogromu tego budynku.

W warszawskim kinie i w teatrze

Część uczniów kl. 6a,7,8a,8b – 29.10.2019r.– wspólnie z paniami: Marleną Osmólską i Magdaleną Maksymiak – wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Obejrzeliśmy w Cinema City amerykański film fantasy „Czarownica 2” produkcji Walt Disnay Pictures i Roth Films.

Po wizycie w kinie udaliśmy się do teatru Studio Buffo by obejrzećkultowy już musical „ Metro”, którego prapremiera odbyła się prawie 30 lat temu - 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

11 listopada - uroczystości gminne

Gminne uroczystości rocznicowe miały miejsce 11 listopada. Rozpoczęły się mszą w grębkowskim kościele, po czym poczty sztandarowe poprowadziły licznie zgromadzonych mieszkańców na plac przy krzyżu pomniku. Tu, przy akompaniamencie i śpiewie Hymnu Polski, nastąpiło wciągnięcie sztandaru na maszt. Po przemówieniu Pana Wójta uczestnicy uroczystości przeszli do świetlicy, aby obejrzeć występy uczniów
ze szkół w Grębkowie, Kopciach i Trzebuczy.

Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

7 listopada obejrzeliśmy w naszej szkole niezwykle wzruszające widowisko przygotowane przez nauczycieli i uczniów klas drugich
w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Drugoklasiści bez słów przedstawili trudną, 123-letnią, historię niewoli,
walki o wolność i wreszcie radosny moment odzyskania przez Polskę niepodległości. Widzowie ze wzruszeniem śledzili występy
małych artystów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Na koniec akademii trójka uczniów: Weronika Kuzak, Antonina Miklaszewska i Stanisław Miklaszewski wykonali dwa utwory przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły brawa towarzyszące schodzącym ze sceny artystom.

« 5 z 8 »