Rok szkolny 2017/2018

Antonina w Teatrze Kamienica

Od 11 marca upłynęło wiele czasu ale warto wspomnieć, że tego dnia Antonina Miklaszewska, uczennica klasy II wystąpiła w Teatrze Kamienica w Warszawie. 
Przygoda zaczęła się na początku lutego, kiedy wygrała casting do „Małego Hollywood czyli 5 urodziny Małej Kamienicy”. Antosia znalazła się w grupie 20 dzieci, z którymi pod okiem wspaniałych instruktorów rozwijała swój talent. Ćwiczyła na warsztatach aktorskich, wokalnych i tanecznych. Zajęcia aktorskie prowadzili teatralny Duet JaHa czyli p. Hanna Kochańska i p. Jacek Zawada, taneczne – znana z „Tańca z gwiazdami” p. Anna Głogowska, a wokalne – p. Małgorzata Kustosz –Piątosa. 
Uczestnicy warsztatów ćwiczyli wytrwale, czego efektem był popis umiejętności podczas występu w teatrze. Spektakl odbył się 11 marca. Widownia była zachwycona. Młodzi aktorzy, w tym i Antonina, otrzymali Oskary i dyplomy. 
Występ w teatrze to wspaniała przygoda, szansa na rozwój umiejętności ale też okazja do poznania wielu ciekawych osób.

Aneta Miklaszewska

Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi - wydarzenie obchodzone corocznie od 1970 roku - ma uświadomić mieszkańcom naszej pięknej planety, że zasługuje ona i potrzebuje coraz bardziej tego, aby ją chronić.
25 marca w naszej szkole odbyła się akademia, w czasie której uczniowie klasy drugiej, klas szóstych i siódmoklasiści przedstawili ekologiczne problemy, z którymi boryka się Ziemia, a wraz z nią my - jej mieszkańcy. Młodzi artyści przekonywali, że każdy z nas ma wpływ na czystość naszej planety: sami jesteśmy producentami śmieci i to my może znacznie ograniczyć ich ilość.
Ciekawym elementem występów był konkurs ekologiczny: uczennice klasy VII czytały zagadki, których rozwiązaniem były nazwy związane z otaczającym nas środowiskiem przyrodniczym. Każdy kto podał prawidłową odpowiedź otrzymywał sadzonkę drzewka. Obdarowanych było baaardzo wielu, zatem w okolicznych ogrodach z pewnością wkrótce wyrosną piękne nowe świerki. Mamy nadzieję, że żadne drzewko nie zmarnuje się.

Mistrz Polski w Nordic Walking Łukasz Witczuk w naszej szkole

W poniedziałek 9 kwietnia odwiedził naszą szkołę pan Łukasz Witczuk - Mistrz Polski w Nordic Walking. Ta forma rekreacji, właściwie można śmiało powiedzieć - sport, zyskuje w ostatnich latach coraz więcej sympatyków w całej Polsce. Został wymyślony przed stu laty jako forma całorocznego treningu dla fińskich narciarzy.

Pan Łukasz zaprezentował kilka ciekawych filmów, przekazał wiele cennych informacji dotyczących techniki maszerowania z kijami, tak aby ta forma rekreacji była najbardziej efektywna. Jak usłyszeliśmy korzyści płynące z uprawiania nordic walking są nie do przecenienia: jest to sport dla młodych i dla starszych, dla tych którzy chcą wzmocnić mięśnia oraz dla tych, którzy pragną spalić nadmiar kalorii. Nie obciąża stawów, pomaga osobom, które mają problemy z sercem. Nasz gość zachęcał do licznego udziału w kolejnym Marszu Nordic Walking w Kopciach na początku maja.

Spotkanie zorganizowała pani Renata Jachmowicz - nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole, która może się poszczycić znaczącymi sukcesami w nordic walking - w ostatnią sobotę 7 kwietnia pani Renata wraz z trójką innych zawodników wywalczyła pierwsze miejsce w Sztafetowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie. Do zobaczenia na ścieżkach wokół Grębkowa, w czasie spaceru z kijkami.

Ekscytująca lekcja fizyki

Gościliśmy w naszej szkole dwóch niezwykle interesujących młodych panów: Mateusza i Jakuba, którzy przeprowadzili niecodzienną lekcję pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Obaj panowie w ciekawy sposób wyjaśnili kilka zjawisk, które mamy okazję obserwować wokół nas. Dowiedzieliśmy się jak szybko i bez wysiłku nadmuchać długi foliowy rękaw, jak zmieni się głos człowieka gdy "połknie" nieco helu, dlaczego sterowce - ogromne maszyny latające - utrzymywały się w powietrzu i czemu taki lot mógł się skończyć tragicznie. Zobaczyliśmy na własne oczy płonącą szkolną ławkę, na której nie pozostał najmniejszy ślad zniszczenia. Mogliśmy podziwiać Dominikę, która z uśmiechem na twarzy obserwowała swoją płonącą rękę. Panowie starali się przekonać młodych widzów, że fizyka i chemia to niezwykle ciekawe i przydatne nauki. Warto je zgłębiać choćby po to, aby wiedzieć jak wygrać w konkurencji przelewanie wody w butelkowej klepsydrze.

Lekcja bardzo nam się podobała. Chętnie obejrzelibyśmy kolejne.

Konkurs - kurczak wielkanocny

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
Najbardziej kreatywnymi autorami wielkanocnych kurczaków okazali się:

w kategorii : oddziały przedszkolne

I miejsce - KINGA MORAWSKA I ALA BORKOWSKA
II miejsce - AMELIA BORKOWSKA, WOJCIECH SADOCH I ALA WIĘCH
III miejsce - MAGDA DRABAREK, FILIP ŁUKASIAK I WIKTOR KSIĘŻOPOLSKI

w kategorii : kl. I-III

I miejsce - JULIA REISS
II miejsce - ANTONINA MIKLASZEWSKA
III miejsce - MAJA KRAJEWSKA

w kategorii : kl. IV-VII

I miejsce - JULIA PIEKARSKA
II miejsce - OLIWIA WIĘCH
III miejsce - KATARZYNA MADZIAR

Pisanki klasy drugiej

Ogromne i kolorowe pisanki zostały w ostatnim czasie wykonane przez uczniów klasy II. Jajka tworzone były przez 2 dni, aż skorupka była na tyle twarda, że można było ją dekorować. Drugoklasiści wykazali się wytrwałością i starannością, a efekt końcowy robi wrażenie.

Akademia Wielkanocna-2

Klasy gimnazjalne i klasa siódma wprowadziły nas w nastrój Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

« 3 z 8 »