,,Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,
jaki można dać dziecku –
jest wykształcenie”

20161107_113200

W Polsce14 października obchodzimy  Dzień Nauczyciela. I choć nauczyciele mają swoje święto, to ten dzień jest ulubionym głównie przez uczniów, ponieważ w większości szkół lekcje są odwołane lub skrócone. Święto to  jest obchodzone od 14 X 1773 roku na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej. W dniu 17 października w Publicznym Gimnazjum w Grębkowie odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klasy II A pod kierownictwem p. Huberta Rybaka i p. Hanny Żółkowskiej -Koper. W bardzo humorystyczny sposób uczniowie przedstawili, jak wygląda dzień nauczyciela i ucznia w szkole, ile to czasu nauczyciel poświęca na przygotowanie sprawdzianów, a potem ich odczytanie, sprawdzenie i  wstawienie ,,pięknej” oceny. Gimnazjaliści wcielili się w role nauczycieli i uczniów.

20161107_111911

Uroczystość przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Uczennice należące do chóru szkolnego wyśpiewały przepiękne ,,Sto lat” w języku włoskim, łacińskim i polskim. Na zakończenie uczniowie z samorządu szkolnego na ręce pań dyrektor Grażyny Sawickiej i Elżbiety Frączek oraz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły złożyli życzenia i piękne kwiaty.