All posts by Irmina Szymczakowska
„ CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.”
20 maja 2026 roku w naszej szkole obchodziliśmy „ŚWIĘTO NASZEJ GMINY”. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej, gdzie zebrała się cała społeczność szkolna. Pani dyrektor, Grażyna Sawicka serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Podziękowała za przybycie zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz gminy, panie z Klubu Seniora i sołtysi wiosek należących do obwodu szkoły w Grębkowie. Dyrektor podkreśliła, jak ważna jest integracja lokalnej społeczności oraz budowanie, już od najmłodszych lat, tożsamości regionalnej.
Głównym punktem programu był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Koło Regionalne. Młodzi artyści zaprezentowali rymowane opowieści poświęcone poszczególnym sołectwom, podkreślając ich wyjątkowość i różnorodność.
Wykonali też piosenki ludowe dedykowane gościom, nauczycielom, uczniom i rodzicom. Na koniec zaśpiewali utwór promujący walory Gminy Grębków.
Niezwykle ważnym elementem akademii była piękna dekoracja. Dominowały w niej motywy regionalne oraz barwy nawiązujące do symboliki naszej gminy. Tworzyła ona niezwykły klimat, który wprowadził publiczność w uroczysty nastrój świętowania. Scenografia oraz teksty recytowane przez uczniów wyrażały przesłanie zawarte w słowach Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.”
Po zakończeniu występów publiczność nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami. Następnie głos zabrał pan przewodniczący, Ireneusz Kowalski, który podziękował za przygotowanie tak ciekawej lekcji lokalnego patriotyzmu. Zaznaczył również, że młodzież jest przyszłością gminy i to od niej zależy dalszy rozwój regionu.
Na koniec goście zostali zaproszeni na herbatę i pyszne ciasteczko przygotowane przez mamy z Rady Rodziców.
Wydarzenie to było doskonałą okazją do celebrowania tego, co dla nas bardzo ważne – naszej Małej Ojczyzny.
42. Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
Eliminacje powiatowe rozstrzygnięte!
15 maja 2026 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego, w których uczennica klasy IIa Wiktoria Szymczakowska otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze artystycznej !!!
Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Węgrowie
W Węgrowskim Ośrodku Ķultury 14.05.2026 r. odbyła się 33. edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.
W kategorii:
klas I-V
II miejsce zajął zespół z naszej szkoły w składzie:
Kaja Bieniak, Karolina Kopeć, Alicja Nejman, Anastazja Nejman, Zuzanna Szalwa, Alicja Szymońska, Maria Topolska.
klas VI-VIII
I miejsce zajęła Natalia Kąca.
Serdeczne gratulacje!
Wyniki konkursu ,,Mój las”.
8 maja 2026r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się uroczystość podsumowująca powiatowy etap XXXIX Ogólnopolskiego Konkursu “Mój Las”.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.
W konkursie wzięło udział 214 uczniów. Również uczniowie z naszej szkoły wykonali bardzo ciekawe prace konkursowe.
Kategoria I
I miejsce – Kornel Wielądek kl. IIb
Kategoria II
III miejsce – Zofia Szymońska kl. VI b
Wyróżnie otrzymał Jan Wrzosek z kl. Va
Kategoria III
Wyróżnienie otrzymał Filip Łukasiak z kl. VIIIa.
Laureatom gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2026
19 marca 2026 r. w naszej szkole 41 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2026”, który jest w chwili obecnej najbardziej znanym konkursem matematycznym na świecie.
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.
W Regionie Siedleckim w konkursie udział wzięło 4468 uczniów.

WYRÓŻNIENIA w swoich kategoriach wiekowych w naszej szkole uzyskali:
Żaczek- klasa 2 szkoły podstawowej -TOPOLSKI JAKUB
Maluch– klasa 3 szkoły podstawowej- CICHOCKI ANTONI
Beniamin– klasa 5 szkoły podstawowej- ŁUKASIAK MAGDALENA,
Beniamin– klasa 6 szkoły podstawowej- ŁUKASIAK MICHAŁ, ŚNIEGOCKA ZOFIA,
Kadet- klasa 7 szkoły podstawowej – BARTNICKA PAULINA
GRATULUJEMY WYRÓŻNIONYM i wszystkim uczestnikom za odwagę zmierzenia się z trudnymi zadaniami.

















































































