All posts by Irmina Szymczakowska

29maj/26

Wycieczka klas 5a i 6a

W dniu 28 maja 2026r. uczniowie klasy 5A i 6A,pod opieką pań Magdaleny Maksymiak i Marleny Osmólskiej, udali się z wizytą do Belwederu.

Pierwszym punktem wycieczki był Centralny Przystanek Historia IPN im. Lecha Kaczyńskiego, który propaguje wiedzę o najnowszej historii poprzez nowoczesne formy edukacyjne np. gry komputerowe przygodowo-edukacyjne, m.in. „Lotnicy” i „Gra Szyfrów”, „ 63 dni powstania”, w których można się wcielić w polskich bohaterów i wziąć udział w najważniejszych wydarzeniach historii Polski.

Dużo emocji dostarczyło zwiedzanie jednego z pałaców prezydenckich w Warszawie. Belvedere z języka włoskiego znaczy piękny widok, bowiem pałac znajduje się w otulinie najpiękniejszego warszawskiego parku Łazienek Królewskich. O dziejach tego miejsca opowiadała nam pani przewodnik a szczególnie o najbardziej znanym jej mieszkańcu Józefie Piłsudskim.

Podczas zwiedzania Belwederu towarzyszył na Pan Ryszard Madziar, pochodzący z Podsusza zastępca dyrektora Biura Gabinetu Prezydenta oraz  Pan Tomasz Krzemiński prezes zarządu Fundacji Pierwszej Damy.

Dziękujemy Panu Ryszardowi Madziarowi i Fundacji Pierwszej Damy – Blisko Ludzkich Spraw za zaproszenie, miłą atmosferę i poczęstunek.

23maj/26

„ CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.”

20 maja 2026 roku w naszej szkole obchodziliśmy „ŚWIĘTO NASZEJ GMINY”. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie  10:00 w sali gimnastycznej, gdzie zebrała się cała społeczność szkolna. Pani dyrektor, Grażyna Sawicka serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Podziękowała za przybycie zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz gminy, panie z Klubu Seniora i sołtysi  wiosek należących do obwodu szkoły w Grębkowie. Dyrektor podkreśliła, jak ważna jest integracja lokalnej społeczności oraz budowanie, już od najmłodszych lat, tożsamości regionalnej.

Głównym punktem programu był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez  Koło Regionalne. Młodzi artyści zaprezentowali rymowane opowieści poświęcone poszczególnym sołectwom, podkreślając ich wyjątkowość i różnorodność.

Wykonali też piosenki ludowe dedykowane  gościom, nauczycielom, uczniom i rodzicom. Na koniec zaśpiewali utwór promujący walory Gminy Grębków.

Niezwykle ważnym elementem akademii była piękna dekoracja.  Dominowały w niej  motywy regionalne oraz barwy nawiązujące do symboliki naszej gminy. Tworzyła ona niezwykły klimat, który wprowadził publiczność w uroczysty nastrój świętowania. Scenografia  oraz teksty recytowane przez  uczniów wyrażały przesłanie zawarte w słowach Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, swego nie znacie.”

Po zakończeniu występów publiczność nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami. Następnie głos zabrał pan przewodniczący, Ireneusz Kowalski, który podziękował za przygotowanie tak ciekawej lekcji lokalnego patriotyzmu.  Zaznaczył również, że młodzież jest przyszłością  gminy i to od niej zależy dalszy rozwój regionu.

Na koniec goście zostali zaproszeni na herbatę i pyszne ciasteczko przygotowane przez mamy z Rady Rodziców.

 Wydarzenie to było doskonałą okazją do celebrowania tego, co dla nas bardzo ważne – naszej Małej Ojczyzny.

17maj/26

Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Węgrowie

W Węgrowskim Ośrodku Ķultury 14.05.2026 r. odbyła się 33. edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

W kategorii:

klas I-V 

II miejsce zajął zespół z naszej szkoły w składzie:

Kaja Bieniak, Karolina Kopeć, Alicja Nejman, Anastazja Nejman, Zuzanna Szalwa, Alicja Szymońska, Maria Topolska.

klas VI-VIII 

I miejsce zajęła Natalia Kąca.

Serdeczne gratulacje!

 

15maj/26

Wyniki konkursu ,,Mój las”.

8 maja 2026r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się uroczystość podsumowująca powiatowy etap XXXIX Ogólnopolskiego Konkursu “Mój Las”.

Celem konkursu  jest propagowanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięło udział 214 uczniów. Również uczniowie z naszej szkoły wykonali bardzo ciekawe prace konkursowe.

Kategoria I

I miejsce  – Kornel Wielądek   kl. IIb

Kategoria II

III miejsce – Zofia Szymońska  kl. VI b

Wyróżnie otrzymał Jan Wrzosek z kl. Va

Kategoria III

Wyróżnienie otrzymał Filip Łukasiak z kl. VIIIa.

 Laureatom gratulujemy i Życzymy dalszych sukcesów. 

09maj/26

WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2026

 19 marca 2026 r. w naszej szkole 41 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2026”, który jest w chwili obecnej najbardziej znanym konkursem  matematycznym na świecie.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W Regionie Siedleckim w konkursie udział wzięło 4468 uczniów.

WYRÓŻNIENIA  w swoich kategoriach wiekowych w naszej szkole uzyskali:

Żaczek-  klasa 2 szkoły podstawowej -TOPOLSKI JAKUB

Maluch– klasa 3 szkoły podstawowej- CICHOCKI ANTONI

Beniamin– klasa 5 szkoły podstawowej- ŁUKASIAK MAGDALENA,

Beniamin– klasa 6 szkoły podstawowej-  ŁUKASIAK  MICHAŁ, ŚNIEGOCKA ZOFIA, 

Kadet- klasa 7 szkoły podstawowej – BARTNICKA PAULINA

GRATULUJEMY WYRÓŻNIONYM i wszystkim uczestnikom za odwagę zmierzenia się z trudnymi zadaniami.

 

01maj/26

Wielki sukces ucznia naszej szkoły

Z radością informujemy, że Szymon Nykiel uczeń klasy II B zajął zaszczytne III miejsce w finale 49. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” 2026, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

Jest to wybitne osiągnięcie, zważywszy na fakt, że w finałowych przesłuchaniach wzięło udział 192 uczestników ze szkół podstawowych całego województwa mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu i talentu scenicznego. Życzymy dalszych sukcesów na drodze artystycznej .